Spor Öncesi Tüketim

Spor Öncesi Tüketim

Sağlıklı bir yaşamın devamı için yaptığımız egzersizler var, ve bunları daha güçlü kılmak için gıda takviyesi şart. Peki hangi gıdaları spordan önce tükemeli ?
İşte sizin için araştırıp listelediğimiz o liste. Yoğurt; İçinde bulunan probiyotikler sayesinde kan şekerini dengede tutar ve egzersiz öncesi ya da sonrası tercihen doğru bir besindir.335x210(Kare-Foto)-spor-öncesi
Tam Buğdaylı Ekmek ; Lif değerince yüksek olan bu gıdanın glisemik endeksi düşük olduğundan tokluk hissi verir. Kan şekeri dengeler ve kan şekerinin yavaş yükselmesini sağlar.
Yulaf ; Dİiyetlerin ve spor adına tüketilen gıdaların vazgeçilmezidir. Lif içeriğinden yana zengin olduğundan kan şekerini yavaşça yükseltir.
Kahve ; İçerdiği kafein maddesinden dolayı egzersiz öncesi iyi bir seçim olabilir. Unutmadan söylemeliyiz ki kahve tok tutan bir içecektir.
Beyaz Leblebi ; Spor öncesi atıştırmak istiyorsanız beyaz leblebi en doğru seçimdir. Kalorisi düşük bir kuruyemiştir.
Yumurta ; İçinde bulunan akı ile yapılacak omlet egzersiz öncesi iyi bir enerji kaynağı olabilir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir