Sonbaharda Hastalıktan Korunmak

Sonbaharda Hastalıktan Korunmak

İklim ve sosyal çevre değişikliğinden kaynaklanan solunum enfeksiyonları ortaya çıkabilir. 335x210(Kare-Foto)sonbahar-sağlıkkÖnemi büyük olan nokta ise vücudun ısı değişikliklerine ve değişen hava koşullarına uyum sağlamasıdır.
Bunun için yaklaşık iki yada dört hafta geçmesi gerekir. Fakat buda mevsim geçişlerinin yumuşak olduğu zamanları kapsar.
Sonbaharı sağlıklı geçirmek için sizlere birkaç önerimiz olacak, işte onlar. Su Ve Sabun ; Ellerinizi sıkça yıkamanızı öneririz. El yıkamak temas yoluyla bulaşan hastalıkların önüne geçer.
Hava Almak ; Kapalı mekanlardan uzak durmanız sizler için mühim. Evinizi ve çalışma mekanınızı havalandırmaya özen gösterin. Mikropların bulaşıcılığının önüne bu şekilde geçebilirsiniz.
Giyim ; Mevsimin zamanına uygun giyinin. Hava şartlarınun uygunluğuna göre giyinmek ve tedbirli olmak sizleri koruyacaktır.
Sağlıklı Beslenmek ; Günlük vitamin ve mineral ihtiyacınıza uygun beslenme programı çıkarın. Bununla birlikte gündelik 2 buçuk litre su tüketimini kesinlikle atlamayın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir