Sonbahar’da Barcelona

Sonbahar’da Barcelona

Mevsimlerden sonbahar ve gidilecek bir sürü yer var. Fakat en güzelini seçmek istiyorsanız bu listenin başını şüphesiz Barcelona çekerdi.
Barcelona’ya gitmişken yapılması gerekenleri haberimize konu edineceğiz. Eğlence, sanat,lezzet… Valiziniz hazır olsun seyahat vakti geldi.
670x210-çift-copy-barcelonaÖncelikle gitmeniz gereken mekan kesinlikle Gaudi’nin oyun bahçesi olmalı. Modernizim etkisi ve mimarisi ile insanı kendine hayran bırakıyor bu mekan. Kentin simgesi haline gelmiş şeylerden biride rengarenk evler. Evler kadar renkli bir hayata sahip olan şehir herkesin zevkine göre alternatifler sunuyor.
Yemek konusunda da oldukça zengin bir şehir burası. Neredeyse 100’den fazla tapas çeşidi mevcut, seçenekleriniz oldukça zengin olacak. Size tavsiye edeceğimiz lezzetlerin başında patates bravas geliyor. Bunun yanı sıra masanızdan deniz ürünleri ile bezenmiş Paella’yı eksik etmemelisiniz. İçecek olarak ise sangirayı tercih edebilirsiniz. Karnınızı doyurduktan sonra tatlı ihtiyacı hissedecek olursanız çeşitler arasında kendini kaybetmiş vaziyette bulabilirsiniz. Zira her köşe başı rengarenk pastaneler mevcut.
670x210-çift-copy-barça-2Sanat severleride es geçmemiş bu şehir. Dünya çapında ün salmış birçok sanatçının izlerini taşıyor. Ölümsüzleşen eserlerle karşılaşmanız an meselesi çünkü birçok ünlü sanatçı Barcelona şehrinde yaşamlarını süürmüş. Casa Milada ve Pak Guell uğramanızı tavsiye edebileceğimiz yerler arasında.
Siz bir eğlence insanıysanız ve illede eğlence diyorsanız  şehir size kucağını açıyor. Şehir tam anlamıyla 24 saat fıkır fıkır diyebiliriz. Her tarzda müzik türünü ve barların aynı zamanda gece kulüplerinin göbeğinde bulacaksınız kendinizi. Özellikle flemanko tarzıyla ön plana çıkıyor. Palacio Flemanco’da unutulmaz vakitler geçirebilirsiniz, size tavsiyemiz gidecek olursanız biletlerinizi erken almanız çünkü yer bulmak oldukça güç.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir