Sonbahara Gıda Takviyesi

Sonbahara Gıda Takviyesi

Yaz aylarını geride bıraktığımız bu günlerde yeni mevsime yani sonbahara merhaba dedik. Sonbahar demek soğuyan 335x210(Kare-Foto)sonbahar-takviyesihavalar ve ardından gelen soğuk algınlıkları demek bir nevi.
Bunların önüne ise tükettiğiniz gıdalarla geçebilirsiniz. Sağlık deposu niteliğinde olan besinlerden bazılarını sizler için seçtik, işte o besinler.
Kereviz ;K vitaminince zengin olan kereviz lezzetiylede ön planda. Ayrıca düşük kalorisi ile tüketirken endişelenmeyeceksiniz. Diyet yapanlar için dipnot düşmekte fayda var 100 gram kerevizde sadece 16 kalori var.
Lahana ; Mineralleri sayesinde yaşlanmayı geciktirir ve içerdiği selenyum ile size sağlıklı bir cilt vaat eder. Kendine özgü U vitamini sayesinde ise midede ve bağırsaklarda oluşan yaraları iyileştiriyor.
Kabak ; Gün içerisinde ihtiyacınız olan folik asit miktarının dörtte birini kabak tüketerek k335x210(Kare-Foto)sonbahar-takvıye2arşılayabilirsiniz. Ayrıca haşlayarak tükettiğinizde ortaya çıkan karoten maddesi oldukça etkili bir antioksidandır.
Yüksek miktarda potasyum içeren bu sebze vücuduzun sıvı ve tuz dengesini sağlamasında yardımcı bir eleman olur.
Havuç ; B1, B2 vitaminin yanında birde lif kaynağıdır havuç. Kaybettiğiniz enerjiyi rahatlıkla alabileceğiniz bir sebzedir. Kolesterolü dengeler, fakat en önemli görevi ise su içeriğinin yüksek olmasından ötürü şeker hastalarının vazgeçilmezi olmasıdır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir