Son zamanların yeni seyahat trendi; Van Gölü Ekspresi!

Son zamanların yeni seyahat trendi; Van Gölü Ekspresi!

Tren seyahati bir zamanların en önemli macerasıydı ve hala büyüleyici bir havası bulunuyor. Hal böyle olunca da son dönemlerde tren yolculuklarına ilgi artıyor. Gezginlerin şimdilerde gözdesi olan Vangölü Ekspresi’ne binmeden önce bu haberimizi mutlaka okuyun! Van gölü ekspresi için TCDD’nin resmi internet sitesinden alabilirsiniz. Kişi başı fiyat 62 TL. Van Gölü Ekspresi’nin tadını en iyi çıkarabileceğiniz yataklı vagonda ise iki kişilik odada kişi başı fiyat 96 TL. Eğer bu odada tek başınıza kalmak isterseniz ödemeniz gereken tutar 116 TL. Van Gölü Ekspresi her Salı ve Pazar günleri sabah 11:00’de Ankara’dan hareket ediyor ve ertesi gün saat 12:09’da Tatvan’a varıyor. Yani yolculuk toplam 25 saatten fazla sürüyor.

Trenin ismi Van Gölü Ekspresi olsa da, tren Van’a değil Van Gölü’nün batısında yer alan Bitlis’in Tatvan ilçesine kadar gidiyor. Bilet satın alırken de “Van Gar” yerine “Tatvan Gar” diye aratmanız gerekiyor. Şu anda Ankara ile Irmak arasında yol bakım çalışmaları olduğu için Ankara Tren Garı’ndan TCDD’ye ait ücretsiz otobüslerle önce bir saat mesafedeki Irmak’a gidiliyor ve tren oradan hareket ediyor. Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş güzergahlarından geçerek Bitlis’in Tatvan ilçesine gelen Vangölü Ekspresi, kentin ve bölgenin turizmine de büyük katkı sunuyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir