Son kullanma tarihi olduğuna çok şaşıracağınız ürünler!

Son kullanma tarihi olduğuna çok şaşıracağınız ürünler!

Tüm dünyada insanlar, gıda alışverişlerini yaparlarken gıda ambalajı üzerinde ilk görmek istedikleri şey ürünün tüketilmesi için verilen sürenin ne zaman son bulduğudur. Ancak çoğumuz gıda dışındaki ürünlerin bazılarının da son kullanma tarihi olduğundan haberdar değiliz. Peki hangi ürünlerin son kullanma tarihi bulunuyor? İşte son kullanma
tarihinin olduğuna oldukça şaşıracağınız ürünler;
Terlikler: Terliklerinizin mantar yuvası olmasını istemiyorsanız 6 ayda bir mutlaka terliklerinizi yenilemeniz gerekiyor. Ayrıca terliklerinizi sık sık yıkayarak da hijyenliğini arttırabilirsiniz.

Yastıklar: Yastıklarınızı 2-3 yılda bir atmanız şekillerinin bozulmasından kaynaklanan boyun ve sırt ağrılarının önüne geçmektedir.
Banyo lifi: Banyo lifleri kısa süre içinde bakteri ve mantar biriktirmeye başladığı için 6 ayda bir değiştirmeniz gerekmektedir.

Havlular: Islak bir havluda kolaylıkla bakteri oluşacağı için 3 yıldan sonra kesinlikle atıp yenilerini almanız gerekiyor.
Baharatlar: Özellikle öğütülmüş baharatları 6 ay içinde tüketmeniz gerekiyor.
Uzatma kablolar ve grup prizler: Uzatma kablolar ve grup prizler de 1-2 yıl içinde güvenliğini kaybedebilir. Bu yüzden çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir