Son dönemin yükselen seyahat trendi: Doğu Ekspresi ile seyahat nasıl edilir?

Son dönemin yükselen seyahat trendi: Doğu Ekspresi ile seyahat nasıl edilir?

Trenler, modern zamanda bilinen ilk toplu ulaşım araçlarından birisidir. Tartışmasız bu senenin en popüler rotası Doğu Ekspresiyle Kars turu oldu. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ’nin Doğu Ekspresi treni, yolcuların yoğun ilgisiyle seferlerini sürdürüyor. Ankara’dan başlayıp Kars’ta son bulan Türkiye’nin en eski hatlarından Doğu Ekspresi ile yolculuk, 24 saatte tamamlanıyor. Doğu Ekspresi ile seyahat ederken birbirinden harika manzaralara ve tarihi yapılara şahit olabilirsiniz.

Doğu Ekspresi için TCDD’nin online bilet sayfasından ya da gar gişelerinden biletinizi alabilirsiniz. Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı’ndan kalkıyor ve Kars Tren Garı’na kadar gidiyor. Ara duraklar ise, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum. Ara duraklarda ne kadar duracağı pek belli olmuyor. Her yaştan insanın seyahat ettiği Doğu Ekspresi’nde yolcular, yanlarında getirdikleri yiyecekleri birbirleriyle paylaşıyor, düzenledikleri etkinliklerle eğlencenin tadını çıkarıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir