Sömestr tatilinde çocuklarınızla eğlenebileceğiniz yerler!

Sömestr tatilinde çocuklarınızla eğlenebileceğiniz yerler!

Çocuklu ailelerin yıllık tatil planları arasında sömestr tatilini değerlendirmek de yer alıyor. Son yıllarda çocuklar için tasarlanan sayısız modern oyun ve eğlence alanı bulunuyor. Çocuklarınızın yarı yıl tatilini verimli geçirmesini istiyor ve hala nerelere gidebileceğinizi bilmiyorsanız bu haberimiz tam size göre.
KidZania: Çocukların gerçek hayatı bir simülasyon halinde gördükleri ve ne olmak istiyorlarsa o olabildikleri kocaman bir oyun alanı. Yurt dışından sonra Türkiye’ye de gelen KidZania’da çocuklar KidZania para birimiyle alışveriş yapabiliyor, pilot olabiliyor ya da para kazanmayı öğreniyorlar. KidZania’ya girebilmek için bilet almanız gerekiyor ve çocukların yaşına göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Online bilet aldığınızda ise %10 indirimli hale geliyor.
Adres: Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa Yönü 4.km Çeçen Sk. Acıbadem, Üsküdar, İstanbul
somestr_tatilinde_cocuklarla_gidilebilecek_yerler
Legoland: Legoland İstanbul 3 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturuyor. 2 milyon Lego parçasının yer aldığı Legoland İstanbul’da 4D sinema, MINILAND bulunuyor.nKüçük ziyaretçiler için büyük lego parçalarından oluşturulan lego çiftliği, Olivia’nın evi ile lego friends, süngerden yapılma lego parçalarının ve tırmanma alanlarının bulunduğu oyun alanı, parti odaları, kafe ve lego satış mağazası minik misafirlerini bekliyor.
Adres: Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul Avm No.5/5 Bayrampaşa/ İstanbul
somestr_tatilinde_cocuklarla_gidilebilecek_yerler_2
Minopolis: Bakırköy Marmara Forum’da yer alan Minopolis, çocukların yarıyıl tatillerini hem keyifli hem de verimli geçirmelerini sağlamak için tiyatro gösterilerinden atölye çalışmalarına kadar pek çok etkinlik sunuyor. Minopolis Çocuk Şehri, ders yılının yorgunluğunu üzerlerinden atmak ve yarıyıl tatillerini eğlenerek geçirmek isteyen çocuklar için birbirinden keyifli aktiviteler hazırladı. İki haftalık tatil süresince eğlendirici ve eğitici pek çok etkinlik ile birlikte özel şovlar, tiyatro gösterileri, define oyunları ve atölye çalışmaları hem çocuklar hem de aileleri için iyi bir alternatif oluşturacak.
Adres: Marmara Forum Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3 Bakırköy, İstanbul.
somestr_tatilinde_cocuklarla_gidilebilecek_yerler_3
Jurassic Land: Çocuğunuzla çağlar öncesine yolculuk yapmaya hazır mısınız? Jurassic Land, hem dinozorların yaşadığı çağlar hakkında bilgi veriyor hem de kocaman bir eğlence alanı sunuyor. Yalnızca çocuğunuz için değil aynı zamanda eğer Jurassic Park filmini seviyorsanız sizin için de inanılmaz bir fırsat olacaktır.
Adres: Kocatepe Mahallesi Paşa Caddesi Forum İstanbul AVM SF Blok No:17-02.120 – Bayrampaşa
somestr_tatilinde_cocuklarla_gidilebilecek_yerler_4
Sea Life: İstanbul’da ailenizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer mi arıyorsunuz? Forum İstanbul’da bulunan ve heyecan verici deniz koleksiyonlarına ev sahipliği yapan İstanbul SEA LIFE Akvaryum’u ziyaret edin. 83 metre uzunluğundaki mükemmel Okyanus Tüneli, 270 derecelik panoramik görünüme sahip Okyanus Odası, 51 adet sergi tankına sahip 21 konulu bölge ve 15.000’den fazla deniz canlısı ile bu akvaryum ailece eğlenmek için mükemmel bir durak!
Adres: Forum İstanbul AVM. Kocatepe Mah. Paşa Cad. No:5/5 Bayrampaşa İstanbul
somestr_tatilinde_cocuklarla_gidilebilecek_yerler_5
Kelebek Çiftliği: Doğanın içine çocuğunuzla birlikte yolculuk yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kelebek çiftliği özellikle okullar için düzenledikleri gezi programlarıyla minikleri çok tatlı bir ortama davet ediyor. İlk önce öğrencilere 20 dakikalık bilgilendirme videosu izletiliyor ve ardından seraların içinde kelebeklerin tüm evreleri gösteriliyor. Son olarak da çocuklar kocaman bir yeşil alanda kendilerini mutlu hissediyor.
Adres: Fatih Sultan Caddesi, Zerzevatçıköy (Acarkent bitişiği) Beykoz, İstanbul
somestr_tatilinde_cocuklarla_gidilebilecek_yerler_6
Moi Park: Mall of İstanbul’un tam orta yerinde Avrupa’nın en büyük Eğlence Kolonisi MOİPARK, özel üretilmiş adrenalin yükseltici dev salıncaklarıyla İstanbullulara unutulmaz renklilikler sunuyor. 12.000 m2lik alana yayılan ve iki kattan oluşan parkın alt katında, gençler ve daima genç kalanların ailece eğlenebilecekleri salıncak ve eğlence üniteleri yer alırken; aynı salıncakların 4 – 10 yaş grubuna hitap eden çeşitleri üst katta çocuklara hizmet veriyor. Tamamı park temasına uygun dev salıncaklar 22 metreye ulaşarak keyifli biniş sağlarken aynı zamanda parkın gizemini, gösterişini ve muhteşem ışık oyunları gösterisini tepeden seyredebilmenizi, ışıklarla yarışmanızı ve içinden geçmenizi sağlıyor.
Adres: Mall of İstanbul, Tem Basın Ekspress Kavşağı, İstanbul
somestr_tatilinde_cocuklarla_gidilebilecek_yerler_7

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir