Şnorkele yeni başlayacaklara hayat kurtarıcı öneriler!

Şnorkele yeni başlayacaklara hayat kurtarıcı öneriler!

Şnorkel ile dalış zamanla daha fazla popülerleşmektedir. Bunun nedeni şnorkelle dalışın yüzmeyi bilen herkes için kolayca erişilebilir olmasıdır. Bu inanılmaz deneyim sizi suyun altında hayalet vatozlarla ve çeşitli balık türleriyle buluşturabilir ya da derinliklerde sessizce bekleyen gizemli batıkları ziyaret edebilirsiniz. Ancak şnorkelle dalış yaparken güvenliğiniz açısından bazı noktalara dikkat etmelisiniz. İşte şnorkele yeni başlayacaklar için hayat kurtarıcı öneriler;
* Çok güçlü ve dayanıklı bir yüzücü değilseniz uzun süre suda kalmak için yüzme yeleği kullanabilirsiniz.

* Şnorkelinizi taktıktan sonra dalış öncesi kontrollerini yapınız. Şnorkel tam olarak havayı su altına aktarmalıdır. Şnorkel ile kontrol yapılmadan kesinlikle dalış yapılmamalıdır.
* Dalıştan önce, dalış esnasında ve sonrasında uygun kalınlıkta neopren kıyafetler giyerek kendinizi koruyun. Gerektiğinde eldiven, dalış çorabı ve dalış başlığı kullanın.
* Dalış halindeyken maske su ile dolarsa, maskenin ön kaplamasının üst orta bölümünü yüzünüze iyice yapıştırın, tutmak için de elinizin arkasını kulanın. Ardından havayı ağızdan dışarı atın.

* Başınızı saran bir yüzücü başlığı giymek ya da bir bandana takmak güneş altında yapılacak uzun dalışlarda büyük fayda sağlar.
* Şnorkel ile yapabileceğiniz en güzel dalış türü belirli aralıklar ile yüzüp ardında dalış yapmaktır. Su altı canlılığı ve güzelliklerine sahip fazla derin olmayan bölgeleri araştırarak bu bölgelerde rahatlıkla dalış yapabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir