Snapchat uygulamasının adresi değişti!

Snapchat uygulamasının adresi değişti!

Snapchat uygulaması uluslararası operasyonlarının yönetim merkezini Londra olarak belirledi. Günde ortalama 150 milyona yakın kullanıcıya sahip olan Snapchat’ten yapılan açıklamaya göre İngiltere’nin güçlü ve yaratıcı endüstrisi ile küresel işletmeler için mükemmel bir adres olduğu belirtildi.
Konuya ilişkin olarak Snap Group Genel Müdürü Claire Valoti, “İngiltere’nin yaratıcı endüstrilerine güveniyoruz. Reklam aldığımız müşterilerimiz ve kullanıcılarımızın yaklaşık 10 milyonu İngiltere’de. Şimdiden İngiltere’de yetenekli insanları işe almaya başladık.” açıklamlarında bulundur.

Geçtiğimiz aylarda fast food zinciri McDonalds da ABD dışındaki küresel operasyonlarının vergi kayıt merkezinin Lüksemburg’dan Londra’ya taşınmasına karar verdiğini bildirmişti. Geçtiğimiz yılın kasım ayında Google Grubunun Üst Yöneticisi olan Sundar Pichai, 3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak Londra şehrindeki yeni yönetim merkezi için toplam 1 milyar sterlinlik yatırım yapılacağını söylemişti.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir