Skype’a rakip çıktı !

Skype’a rakip çıktı !

Son zamanların gündeminde skype görüşmelerinin izlendiği düşüncesi herkesin kafasını karıştıran bir idda olarak karşımıza çıkıyor. Bunun üzerine skype uygulamasına rakip olması beklenen bir uygulama gündemde yerini aldı.
670x210(çift-foto)-megachatEdward Snowder tarafından ortaya çıkarılan ve gizli olan NSA belgelerinden sonra skype servisinin ABD istihbaratı tarafından kontrol altında olması dünya kamuoyu tarafından şaşkınlık ile karşılanmıştı. Tüm bu yaşanan skandal olaylardan sonra Mega Uploud’un kurucusu olan  MegaChat ismini verdiği bir sosyal ağı iletişim platformu olarak hayata geçirmeyi planlıyor. MegaChat birçoğumuzun yabancısı olmadığı video ile konferans sistemi niteliğinde bir servis. Heniz yayına girmeyen bu platform skype skandalından sonra ABD istihbaratına sızmayacağı ve skyptan çok daha güvenilir bir tasarı olarak karşımıza çıkıyor. Şifrelenmiş ve izlenilmesi mümkün olmayan bir görüşme servisi olacak olan MegaChat  birçok özelliği nedeniyle skype uygulamasına benziyor. Bu nedenle de kısa sürede yaygınlık kazanacağı bekleniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir