Şizofrenlere Özel Oyun hazırlandı!

Şizofrenlere Özel Oyun hazırlandı!

İngiliz bilim adamları şizofreni hastaları için özel bir oyun tasarladı. Şizofrenlerin günlük yaşam kalitesini artıran bu oyun mobil cihazlara da indirilebiliyor. Cambridge Üniversitesi Psikiyatri Bölümü araştırmacıları, bu oyunu dört hafta oynayan şizofren hastalarında bellek ve öğrenme yetilerinde oldukça önemli bir gelişme gözlemlediklerini açıkladı. Motivasyonu en az olan hastaların bile dikkatini çekecek kadar ilginç olduğu belirtilen ‘Peak’ adlı bu oyun, şizofrenlerin normal yaşamlarına ve iş hayatlarına yeniden dönmeleri amacıyla tasarlanmış.
Sizofrenlere_ozel_oyun_hazirlandi_
Kutuları odalar arasında taşıma, objeleri tanımlama gibi eylemlerle direkt olarak hastalığa hitap eden bu uygulama kavrama fonksiyonlarını geliştirmeye yönelik oyunlar sunuyor. Teknolojinin, eğlencenin yanı sıra böyle sağlık sektörüne faydalı hale gelmiş olması oldukça güzel.
Sizofrenlere_ozel_oyun_hazirlandi_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir