Sivas’ta piknik yapılacak yerler!

Sivas’ta piknik yapılacak yerler!

Şehirden uzaklaşıp doğaya yakınlaşmak için çıkılacak keyifli bir yolculuktur piknik. Kimisi için mangal, kimisi için kahvaltı ziyafetidir ve kesinlikle hayır denilemeyecek kadar güzel bir aktivitedir. Sizlere Sivas’ın piknik yapılacak yerlerini listeledik;
Sivas Soğuk Çermik: İl merkezine 19 km. uzaklıkta olup, suyun sıcaklığı düşüktür (28 santigrat derece). Konaklama tesislerinin yanı sıra çoğunlukla çadır kurulmaktadır. Kaplıca çevresi ilginç bir topografya ve bitki örtüsüne sahiptir. Kaplıca suyu içildiğinde mide, bağırsak ve safrakesesi hastalıklarına iyi gelmektedir.
sivas_mesire_yerleri
Paşabahçe Mesire Alanı: Piknik yapmak isteyenler için mükemmel bir mesire alanıdır . Ayrıca Türkiye’de atlı polis uygulamasının pilot olarak uygulandığı yerdir. Son yıllarda yapılan düzenlemelerle cazibe merkezi haline getirilmektedir.
sivas_mesire_yerleri_2
Sızır Şelalesi: Gemerek’in Sızır bucağına 1 km. mesafede ve Göksu Çayı üzerindedir. Zengin görsel imkanlar sunan dinlenme yerinde, gazino ve çay bahçesi vardır. Yörenin sıkça gelinen dinlenme yerlerindendir.
sivas_mesire_yerleri_3
Koyunkaya Mesire Yeri: Sivas’ın İmranlı ilçesinde bulunan Koyunkaya Mesire Yeri, cennetten bir parça sunuyor her gelen misafirine. Koyunkaya’ya ulaştığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Harika bir doğaya sahip olan bu nokta size tüm güzelliğini gösterecek.
sivas_mesire_yerleri_4
Gürün Gökpınargölü: Sivas’a 147 km. Gürün ilçesinde 10 km. mesafedir. Suyun berraklığı, temizliği ve rengiyle doğal çekiciliğe sahiptir. Gölde bol miktarda alabalık üretilmektedir. Çoğunlukla günübirlik ziyaretçilerin geldiği harika bir mesire yeridir.
sivas_mesire_yerleri_5
Sivas Ethem Bey Parkı (Merkez): Sivas il merkezinde ağaçlıklı, çocuk bahçesi de olan bir dinlenme yeridir. Piknikten ziyade günlük gezi ve temiz hava ihtiyacını karşılamaktadır.
sivas_mesire_yerleri_6

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir