Sırbistan “Belgrad Kalesi’nde” tarihi tatil!

Sırbistan “Belgrad Kalesi’nde” tarihi tatil!

Birçok ordu ve medeniyetin savaş alanı olan, fatihlerin vahşetini ve şehrin savunucularının cesaretlerine tanık Belgrad Kalesi yüzyıllar boyunca değişti ve gelişti. Kale Bizans ve Sırp Despotluğu’nun ortaçağ başkenti kalıntılarıyla birlikte bir Avusturyalı-Osmanlı topçu suru gibi tarihi kalıntıları hala bünyesinde barındırmaktadır. Kalenin yolu boyunca rastlayabileceğiniz birkaç önemli ögelerden sadece bazıları olan bu tarih kokan mekan, Sırbistan tatilinizde uğramadan dönmemeniz gereken yerdir Roma Castrum’u 1. ve 18. yüzyıl arasında uzun dönemde, aşamalı olarak inşa edilmiştir.
Belgrad_Kalesi_resimleri
Aşağı Şehir olarak adlandırılan kalenin bir bölümünde Türk hamamı, Charles VI Kapıs ve karmaşık Kule (Saat Kulesi, Roma Well, Victor Heykeli Despot Kapısı) gibi yerler bulunmaktadır. Kalenin bütünü Kalemegdan Park, Sırp tarihinde bilim ve kültür alanlarında önemli kişilerin büstleri ve evlerinden oluşur. Belgrad Kalesi; “Yeni Belgrad ve Zemun Sava”, heyecan verici bir görünüm sunuyor. Kalemegdan Parkı içerisinde büyük merdiven, hayvanat bahçesi, çocuk parkı, anıtlar ve heykeller, çeşitli spor alanları, müze ve bir kafe – restoran’da bulunmaktadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir