Şinasi Gürocak”Club Hotel Phaselis Rose, Tekirova’nın simgesi”

Şinasi Gürocak”Club Hotel Phaselis Rose, Tekirova’nın simgesi”

Dağ ve deniz manzarasıyla denize sıfır konumda geniş bir alan üzerine kurulu olan Club Hotel Phaselis Rose, Tekirova denince akla ilk gelen tesislerden…Başarılı bir sezon geçiren oteli, Genel Müdürü Şinasi Gürocak‘tan dinledik;
Şinasi Bey, merhaba. Biliyoruz ki, Tekirova’da tatil denilince ilk akla gelen tesis Club Hotel Phaselis Rose’dur. Bu başarının yola çıkış hikayesini bizimle paylaşmak ister misiniz?
-Başarımızın sırrı, 21 yıl önce emin ve istikrarlı adımlarla yola çıkmamızdan kaynaklanıyor.21 yıl önce değerli kurucumuz Dr.Ahmet Keleşoğlu’nun, bir prestij olarak yapılandırdığı ve peyderpey Selçuk Ecza imzasıyla büyüyüp değer kazanan otelimiz, güvenilir çalışma ve hizmet prensibiyle bu günlere geldi. Bu sektörde isim ya da işletme değiştirmeden; aynı güvenirlilikle bu kadar uzun yıllar varlık gösteren nadir otellerden biriyiz.

– Tekirova bölgesinin en popüler otelleri arasında yer almak ve her sene başarıyı elde etmek hiç kolay değil. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
-Yaptığınız iş her ne olursa olsun, saygı duymak ve istikrar sağlamak size mutlak başarıyı getirir. Bu prensiple yola çıkarak verdiğimiz hizmet, hem tedarikçilerimiz hem de misafirlerimiz için vazgeçilmez olmamızı sağlıyor.Yerli ve yabancı repeatguest oranımızın yüksekliği bunun en güzel göstergesi.
– Bu zamana kadar Club Phaselis Rose yüz binlerce turist ağırladı, misafir ve personel ile geniş bir aile oldunuz. Otelinize ilk kez gelen bir aile, daha sonra arkadaşlarıyla da otelinizi ziyaret etmektedir. Sizce bunun en büyük nedeni nedir?
-Şöyle söyleyeyim: 20 yıldır aksatmadan gelen Alman misafirlerimiz için diktiğimiz fide; her yıl onların izlemlerinde büyüyor. Her yıl ne kadar büyüdüğüne bakıp fotoğraflarla belgeliyor; sosyal medyada gururla paylaşıyorlar. Kısacası, toprağımıza samimiyet ekiyoruz; meyvesi sevgi ve sadakat oluyor.

– Bildiğimiz kadarıyla Club Hotel Phaselis Rose aile konaklamalarına çok özen göstermektedir. Bu aileleri rahat ettirmek için neler yapmaktasınız, onların rahatlığını nasıl sağlıyorsunuz?
-Bu konuda en büyük pay, kendi içimizde ayrı bir marka oluşturan Rosy Mini Club’ımız ve her biri birbirinden özel mini club personelimiz. Bildiğiniz gibi diğer tesislerde mini club’lar kenar ve sote yerlerde tesis edilir. Biz bu anlamda ezberbozan bir tesisiz. Mini Club’ımız tesisin tam kalbinde; balkondan bir bakış ötede. Bu konum anne babalara güven ve cesaret veriyor. Biliyorlar ki çocukları göz önünde, ve emin ellerde,rahat ve huzurla tatilin tadını çıkarıyorlar. Çocuk animasyonlarımız ve geniş mini club alanımız, çocuklara ayrı bir tatil dünyası sunuyor. Diğer yandan, ailelerin konfor ve mutluluğu için odalarda her tür dizayn ve tedariği mümkün olduğunca karşılamaya çalışıyoruz.
– 2017 yaz döneminde Akdeniz otellerinde yüksek doluluklar söz konusu, sizce bu sezon için “başarılı geçti” diyebilir miyiz? Genel olarak turizmi değerlendirir misiniz?
-Evet bu yıl doluluk anlamında, nihayet sorunsuz bir sezon geçiriyoruz. Kendi adımıza konuşmak gerekirse; adeta ‘’dolulukla boğuşuyoruz’’.Lakin ortada bir gerçek var; piyasa genelinde 2016’nın kabusu, fiyat anlamında halen devam etmekte. BDT pazarında bilinen ve talep gören bir bölge ve tesis olarak; genel anlamda çok fazla şikayetimiz yok; bütçe hedeflerimizin üzerinde seyrediyoruz; bu bizi mutlu ediyor. Fakat diğer bölgelerdeki dip fiyatlar sonuç olarak bize de talep olarak yansıyor. Kalite ve hizmetten ödün vermemek adına fiyat politikamızda reelin altına düşmüyoruz. Bu düşüşlerin, kara delik misali pek çok tesisi yutacağını görebiliyoruz.
– Peki, “Turist kalitesi”? Bir ülke için çok önemli bir faktör. Sizce Türkiye’ye ve özellikle Antalya’ya gelen turistlerin seviyesi nedir?
-Avrupa pazarını kaybetmiş olmamız büyük talihsizlik. Piyasa dengeleri ve fiyat politikası adına çok önemli idi. Fiyatlar düştükçe tabii ki misafir kalitesi de düşüyor. Zengin turist başka destinasyonlar tercih ediyor. Bir an önce ilişkilerin düzelmesi ve misafir yelpazesinin çeşitlenmesi en büyük dileğimiz.

– Antalya, Kemer bölgesine gelecek olursak, sizce Kemer, tatilcilerin tüm beklentilerini karşılıyor mu?
-Kemer tatilcilerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Antalya bölgesinde mavi ve yeşilin, dağ ile denizin bu kadar harmonik buluştuğu başka bir bölge yok. Otelimiz Phaselis ve Olympos antik kentlerinin arasında, en yakın mevkide bulunuyor. Mavi tura çıkan misafirlerimiz koyların güzelliğini anlata anlata bitiremiyor. Diğer yandan, Kemer’in renkli gece hayatı genç tatilciler için farklı bir çekim noktası.
– Club Hotel Phaselis Rose ailesi olarak, Kemer bölgesine ve özellikle otelinize gelmek isteyen misafirlerinize bir mesajınız var mı?
-Daimi misafirlerimize :’’Bu güven ve kaliteden ayrılmayın’’; ilk kez gelecek misafirlerimize :‘’Ailemize katılın; sizi şımartalım’’ diyoruz. Hepsini sevgiyle kucaklıyoruz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir