Simit ve Susamın Yararları

Simit ve Susamın Yararları

Kimilerine göre faydası olmayan bir yiyecek gibi görünsede aslında bilinmeyen yararları mevcut simit ve susamın.
Yağ oranı ve enerji değerleri açısından yüksek olan bu besin üzerindeki susam sayeside kalsiyum, magnezyum ve mineraller açısından oldukça zengin.
Bunlar yanı sıra bağışıklık sisteminide güçlendirmeyi unutmuyor. Kansızlık çekenler için tercih edilmesi gereken bir gıda çünkü içindeki demir oranıyla kansızlığa doğal bir destek olarak savaş veriyor.
Ayrıca susam içinde bulunan yağ sayesinde beyin ve hücreler için faydası büyük olan lesitin maddesini içerir.670x210(çift-foto)-susam Susamın tohumunda ise kalp sağlığı için vazgçilmez olan E vitamini mevcut. Kolesterol ve tansiyon problemleri yaşıyorsanız kararında tüketmeniz oldukça önemli. Yeteri kadar tüketildiğinde kolesterolün düşmesine yardımcı oluyor.
Ayrıca susam a romatizma ağrılarının hafiflemesinde kullanılıyor. Cilt sorunu yaşıyorsanız ve bununla birlikte mantarlarla baş etmekten bıktıysanız susam tüketmenizi öneririz.
Cilt yaşlanmasını geciktirici etkisi faydalarından yalnızca bir tanesi.  Bronşitle başınız dertteyse ve nefes darlığı çekiyorsanız göğüsünüzün yumuşamasına ve nefesinizin açılmasına yardımcı olur.
Hazmı kolaylaştırır ve karın ağrısını azaltır, bununla birlikte kabızlığa çaredir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir