Sıcak havalarda bunları kesinlikle giymeyin!

Sıcak havalarda bunları kesinlikle giymeyin!

Temmuz ayının girmesi ile birlikte hava sıcaklıkları bunaltıcı boyuta ulaştı. Nefes almakta bile zorluk çektiğimiz sıcak havalar bizi her yönden olumsuz olarak etkileyebiliyor. Peki bu havalarda kıyafet seçiminde nelere dikkat etmek gerekiyor? Hangi kıyafetlerden uzak durmak gerekiyor?
* Seyrek dokunmuş ve ince kumaşlar hem yeterince ter emmez, hem de güneşten yeterinde korumaz bu nedenle tercih edilmemelidir.
* Yaz aylarında özellikle dar kot pantolonlar giyilmesi sıcak havaların da etkisiyle siz oldukça zorlayacaktır. Dar kıyafetlerden mümkün olduğunca uzak durun.

*Bileğe veya dize kadar ipli sandaletler her ne kadar havalı gözükse de, sıcak havalarda kullanımı çok zor. Terleme ve gün ilerledikçe ayakların şişmesiyle bu ayakkabılar çekilmez olabilir.
* Sıcak havalarda elleriniz terlediğinde, yüzükleriniz renk atabilir ve parmağınıza tam olmuyorsa kayıp düşebilir. Yüzük takmamaya özen gösterin.
* Güneş ışığını emdiği için siyah, gri ve lacivert gibi koyu renklerde giyinmek özellikle sıcağın tavan yaptığı yaz günlerinde mantıklı bir hareket değil.
* Sıcak havalarda, tenimizle temas eden deri çantalardan uzak durun.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir