Seyahat ederken nasıl az para harcanır?

Seyahat ederken nasıl az para harcanır?

Birçok kişinin hayalidir dünya turu veya Türkiye turu yapmak. Bir hasla yabancı bir ülkeye seyahat etmek herkesin aklından geçer. Kimi kişiler bunu çoktan başarmışken kimileri ise ya iş ya da maddi sıkıntılardan ötürü bu hayali hep ertelemektedir. Bizim şuan bu yazımızdaki konu alacağımız ise önümüzdeki zaman dilimi içerisinde seyahat planı kesinleşmiş fakat seyahat sırasında fazla harcama yapmaktan korkan, ve nereye ne kadar harcayacağını bilmeyenler içindir. Öncelikle sizin tercihinizde ülke harcayacağınız paranın miktarı konusunda önemli tabiki … Mesela herkesin istediği şeydir az parayla çok gezmek, peki nasıl? Bunun ilk adımım konaklamayla ilgilidir. Gideceğiniz yerde çok lüks bir yer yerine amacınız seyahat etmek olduğundan sadece rahat edebileceğiniz ucuz bir butik otel tarzı, pansiyonlarda kalmalısınız.
seyahat_para
Gittiğini ülkede önceliğiniz toplu taşıma araçları olmalıdır. Daha kısa ve kendimi kaybetmeden ulaşabileyim korkusuyla taksi tercih etmemelisiniz. Bunun içinde seyahat edeceğiniz yerlerin en yakınında bir otel bulmanızda fayda olacaktır. İstisnai durumlar hariç (en güzel yemek o bölgedeyse, ona yapacak bir şey yok) gittiğiniz şehrin turistik yerlerinde yemekten kaçının. En popüler yerlerde fiyat direkt ikiye katlar. Durumu dengeleyerek de, kendinizi sürekli sınırlamadan istediğinizi yemeniz mümkün. Kahvaltı veren bir otel tercih edin, öğlen küçük şeylerle geçiştirin, akşam istediğiniz yerde yiyin ya da tam tersi… Şehre adım attığınız an, turizm danışma (information) birimlerine gidin, nasıl kolay ulaşım kullanabileceğinizi öğrenin; turistlere yönelik özel ulaşım kartları varsa onları tercih edin. Kendiniz için ucuz hatıra objeleri alın. Gittiğiniz şehirden başka bir şehre geçecekseniz, tabii ki tren tercih edin. Sabah erken saatlerde olan tren biletleri çok daha ucuz oluyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir