Selfie çubuğunun yasak olduğu yerler!

Selfie çubuğunun yasak olduğu yerler!

2014’e damga vuran bir icat olan ve yine geçtiğimiz senenin en çok satılan hediyesi haline gelen ‘selfie çubuğu’ bazı ülkelerde yasak! Cep telefonlarına takılarak kolay selfie çekmeye yarayan çubuğun yasak olduğu yerleri derledik;
Disney Parkları: Dünyanın dört bir yanında eğlence parkları bulunan Disney, bütün tema parklarında bu çubukların kullanımını yasakladı. Park girişlerindeki rutin kontrollerde bulunan selfie çubuklarına ise, daha sonra iade edilmek üzere el koyuluyor.

İtalya, Milano: İtalya’nın Milano kenti turist sayısının giderek artması ve kentin belirli noktalarında selfie çekme yarışına girmesi üzerine selfie çubuğu yasaklandı.

Kolezyum: Roma’nın simgelerinden biri olan Kolezyum’da ‘da selfie çubuğunun yasak olduğu yerlerden. Kısa süre önce, Kolezyum’un duvarlarına isimlerinin baş harflerini yazıp, selfie çubuğu ile fotoğraf çeken iki Amerikalı tutuklanmıştı.

Güney Kore: Güney Kore’de lisanssız selfie çubuğu satışı yasak. Sebebi ise teknolojinin kullandığı Bluetooth ile kişisel bilgilere sızılabildiği gerekçesi öne sürülmekte.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir