Selanik: Tarih, Çikolata ve Alışveriş

Selanik: Tarih, Çikolata ve Alışveriş

Bu sonbahar ve kış Selanik’i ziyarete değer önemli nedenler arasında Aralık ayında, Noel fuarı açılıyor. Ve bu çikolata fabrikası Mart’a kadar ziyaret edilebilecek. Çikolata fabrikası, Noel Fuarı ve güneşli Aristoteles’in Meydanı’nda neskafe. Bu Aralık’te Selanik’i ziyaret için yeterli nedenler arasında sadece en önemlileri.

Ünlü Tsimisces sokağın başında bulunan ve Beyaz Kule’ye yakın olan Selanik Fuarı “Helekspo”, bu yıl ilginç bir içerik sunuyor ve bunlardan biri – Çikolata fabrikası.Çikolata Rüyası, 1 2.500 metrekare üzerinde uzanan bu hayallerin bölgesi, 6 marta kadar açık olacak. Bu yüzden siz Selanik planlarını şimdiden yapmaya başlayın.

selanikcikolata

Noel Pazarı etkinlikleri ise 12 Aralık –  7 Ocak 2015 için fuarda yer alacak. Hediyeler, sıcak çikolata, gösteri programları ve müzik, eğlenceli etkinlikler işe bu Yılbaşı, tüm Avrupa kentlerinde, en deneyimli festival olabilir.

Tarihi anlamında Yedi Kule, Alaca İmaret Camii (İshak Paşa Camii), Yeni Hamam, Selanik Vilayet Konağı, Hamza Bey Camii, Bey Hamamı, Beyaz Kule, Alaatini Köşkü, Yeni Cami Selanik’te bulunan Osmanlı eserleri arasında yer alırken, diğer Yunan eserleri de sizi yine tarihin en ince özüne kadar hissettirecek yerler. 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir