Şarjı bitmeyen telefon olsa nasıl olurdu?

Şarjı bitmeyen telefon olsa nasıl olurdu?

Akıllı telefonlar günümüzde her ne kadar işimizi kolaylaştırmış olsa da şarj ömrünün kısa olması zor durumda kalmamıza neden oluyor. Fakat Rus teknoloji markası ”Yota Devices”, YotaPhoneadını verdikleri telefonlarla bu sorunu çözmeyi amaçlamış. İki ekranı bulunan bu telefon, e-mürekkep teknolojisi ile tasarlanmış. Bu sayede gözü yormadan ve ışık kullanmadan, daha az enerji tüketerek daha uzun pil ömrü elde edilebiliyor. YotaPhone olarak isimlendirilen telefona önden baktığınız zaman bildiğimiz Android telefondan bir farkı yokmuş gibi görünüyor.
cift_ekranli_telefon
Arkadan baktığımız zaman ise bir E Ink ekran yer alıyor. Bu da onu diğer telefonlardan ayırıyor. Bu ekran sürekli açık kalacak şekilde tasarlanmış olup kullanıcıya ihtiyaç duyduğu şeye anında ulaşabilme imkanı veriyor. Bu ekran kitap okumak, ön ekrandan alınan görüntüleri saklamak, hava durumu bilgilerini görüntülemek, sosyal medya üzerindeki güncellemeleri takip etmek gibi amaçlarla kullanılabilir. Android işlemcili YotaPhone’nun bu yaz Amerika’da satışına başlanacak. Şimdiden ön siparişleri alınan Yota’ya internet üzerinden 500 dolara ön sipariş fiyatına sahip olabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir