Sao Paulo’da sıradışı bir tatil!

Sao Paulo’da sıradışı bir tatil!

Brezilya’nın başkenti ve en gelişmiş şehri olan Sao Paulo sizleri büyüleyecek! Güney Amerika’nın en büyük kenti olan bu şehir sanayi, ticaret ve bankacılığın merkezi olarak bilinir. Yurtdışında tatil gibi düşünceleriniz varsa bu şehri sakın kaçırmayın. Gittiğinizde ilk görmeniz gereken yer 1934 yılında inşa edilen Sao Paulo’nun ilk gökdelenidir. 1992 yılında Edificio Martinelli adındaki gökdelen tarihi eser olarak ilan edilmiştir.
sao_paulo
Şehrin en güzide yapılarından bir diğeri ise 1922 yılında Alman mimar Richard Berndl yapılan kilisedir. Bu kilisede şuanda yaklaşık olarak 40 rahip yaşıyor. Bunların dışında Sao Paulo’nun alışveriş merkezleri de görülmeye değer. Eski binaların içerisinde bulunan bu alışveriş merkezlerinde çok eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Sao Paulo kesinlikle görülmeyi hak eden bir şehir. Tatilinizi burada hiç sıkılmadan geçirebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir