Sakız adası tatilinizde yüzebileceğiniz en güzel plajlar!

Sakız adası tatilinizde yüzebileceğiniz en güzel plajlar!

Yunanistan’ın ülkemize en yakın adalarından biri olan Sakız Adası, tarihi köylerden nefis plajlara, gece hayatı ve tavernalardan tarıma dayalı geleneksel yaşama, müzelerden dini yapılara kadar pek çok farklı zenginliği bünyesinde barındıran bir ada. Biz de sizlere bu muhteşem adanın tatilinde yüzebileceğiniz en güzel plajlarını derledik;
Karfas Plajı: Adanın en popüler turistik bölgesi olan Karfas Plajı, sakız adasının güneydoğu kısmında yer alıyor. Plajda su sporları, plaj voleybolu yoğun olarak yapılmaktadır. Denizi sığ olduğundan çocuklu aileler için de oldukça uygundur.
sakiz_adasinin_en_guzel_plajlari
Agia Fotia Plajı: Çakıl taşlı plajı, kumlu ve berrak denizi ile popüler olan bu plaj, yerli ve yabancı turistler tarafından dolup taşıyor. Şemsiye ve şezlong bulmanın zor olmadığı bir plaj olması tatilciler için bir başka önemli artısıdır.
sakiz_adasinin_en_guzel_plajlari_2
Mavra Volia ve Foki Plajları: Sakız Adası’nın güneyinde bulunan bu iki sahil, burada bulunan volkanın patlaması sonucu oluşarak birbirlerine yapışıktır. Çok uzun bir sahi boyu uzanan plaj, en başta suyun berraklığı ve temizliği sebebiyle tercih edilmektedir. Ayrıca bu plaj volkanik taşlarıyla da ünlüdür.
sakiz_adasinin_en_guzel_plajlari_3
Vroulidia Plajı: Eğer sakin ve ıssız bir deniz keyfi arıyorsanız bu plaj tam size göre. Ancak belirtelim plajda şezlong ve şemsiye bulunmamaktadır.
sakiz_adasinin_en_guzel_plajlari_4
Komi Plajı: Adanın kumlu plajları arasında olan bu plaj, özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Her türlü taze deniz ürünleri sunan restoranları, konaklama tesisleri, cafe ve barlarıyla adanın en canlı ve hareketli bölgelerinden biridir.
sakiz_adasinin_en_guzel_plajlari_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir