Sakal ve bıyık bırakırken nelere dikkat edilmelidir?

Sakal ve bıyık bırakırken nelere dikkat edilmelidir?

”Sakal ve bıyık erkeklerin makyajıdır” derler. Bu ifadeden yola çıkarak size birkaç sakal ve bıyık tüyoları vereceğiz.
Bıyık: Eğer James Franco gibi uzun bir bıyık bırakacak olursanız yanlış anlaşabilirsiniz, özellikle de kendisi gibi öne çıkan bir çene yapınız varsa. Bıyığınızın yüz ifadenizi yumuşatması daha az risk taşıyan bir harekettir. James Franco’nun bıyığı yüz ifadesini sertleştirmekte ve daha da itici göstermektedir. Sam Claflin gibi yukarıdan aşağı düşen bir bıyık bırakırsanız daha centilmen ve daha yumuşak bir ifadeye sahip olursunuz.
Sakal ve Bıyık Kombini: Kare yüz şekline sahip olan Brad Pitt ve Kanye West’i inceleyecek olursak; Brad’in sakalı daha çok ilgi çekiyor. Brad ne kadar Kanye’den yaşça büyük olsa da daha genç ve daha dikkat çekici duruyor. Bu tarz sakal ve bıyık kombinin de mükemmelliği yakalamaya çabalamayın. Biraz dağınık olması daha faydalı olur.

Keçi Sakalı: Keçi sakalı herkesin yüzüne gidecek bir sakal tipi değildir. Elmas ya da oval yüz hatlarına en çok yakıştırılan keçi sakalında en dikkat edilmesi gereken şey ise detay kesimidir. Rahatlığa vurup kötü kesimli ve bakımsız bir sakal uzatmayın. Christian Bale gibi mükemmel kesime ve yeterli bir üst bıyığınızın varlığından emin olun.
Yuvarlak Yüzlülerde Uzun Sakal: Yuvarlak suratlı okurlarımız uzun sakal bırakmamalı. Uzun sakal kare yüzlülerde ifadelerini hafifletmek ve oval yüzlülerde de ifadelerini güçlendirmek için iş görüyor. Kendinizi sıfır ya da kısa sakalla daha çok beğeneceğinizden emin olabilirsiniz.

Sivri Çeneliler: Sivri bir çeneye sahip olduğunuzdan dolayı ifadenizi daha özenilmiş kesimlerle sertleştirmeyin, itici durursunuz. Rahat bir bıyık sakal kombini yapın tıpkı Aaron Paul gibi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir