Sağlıklı bir ilişki için sevgilinizi Facebook’tan silin!

Sağlıklı bir ilişki için sevgilinizi Facebook’tan silin!

Sosyal medya hayatımızın her alanını etkiliyor özellikle de ilişkileri. New York’ta yaşayan evlilik terapisti Ian Kerner bu konuyu ele alarak geçtiğimiz günlerde hayli ilginç bir açıklamada bulundu. Online oldukları saatten başlayıp onun fotoğrafını nasıl beğenirsine kadar giden birçok konu büyüyorda büyüyor. Sonuç olarak türlü kıskançlıklara yol açtığından Facebook çiftlerin arasını açıyor. Kendi evliliğinden örnekler veren terapist; “Kısa bir süreliğine Facebook profili oluşturdum ve evliliğime olumsuz etki ettiğini gördüm” dedi. Aşkı ayakta tutan şeylerden birininde gizem olduğunu vurgulayan Kerner, eşinin günde kaç kahve içtiğine kadar bilince merak edilecek hiçbir konu kalmadığını söyledi.
saglikli_bir_iliski_icin_sevgilinizi_facebooktan_silin_
Kerner’e göre günün birçok anını birlikte yaşayan çiftlerin birde sosyal medyadan birbirlerinin hayatlarını takip ediyor olması ilişkideki heyecanı öldürüyor. İşte bu yüzden dünyada 1.4 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Facebook’un ilişkileri olumsuz etkilediğini söyleyen Kerner eşinizi veya sevgilinizi Facebook’tan silmenizi tavsiye ederim dedi.
saglikli_bir_iliski_icin_sevgilinizi_facebooktan_silin_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir