Rüzgar Şehir Chicago

Rüzgar Şehir Chicago

Yaklaşan bayram tatilinin heyecanına sizde mi kapıldınız ? Yurtdışı tatili istiyor ve birçok alternatifin içinden kendinizi alamıyorsanız sizin için seçtiğimiz alternatifi incelemenizde yarar var.
670x210-çift-copy-chickagoEvet işte o şehir Chicaago. Şehir ihtişam ve görkemin harmanı adeta. Modern sanattan, iyi yemeklere ve fanatik taraftarların cenneti niteliğinde. Eğlence kadar kültürel birşeyler arıyorsanız bu şehirde bulmanız hiçte zor değil.
En çok dikkat çeken mekanlardan biri Chicago Sanat Enstitüsü. Pek çok sanat ustasının imzasını taşıyan eserlerin bulunduğu müze niteliğinde bir mekan burası. Bir katı Asya sanat eserlerine ayrılırken ikinci katında Avrupa ve Amerika’nın öne çıkan eserlerine rastlamanız mümkün.
Eğer şanslı gününüzdeyseniz ünlü ressamların sergilerine denk gelebilme ihtimalınız var. Kültür turunuzu tamamladıktan sonra gitmenizi önereceğimiz bir diğer mekan ise Millenium Park şüphesiz.  Şehir anlayışının derinliklerinde insanlar için tasarlanan metalin, taşın ve yanı sıra yeşil ile suyun birbiriyle iç içe geçmesiyle olulan mükemmel bir mekan burası.670x210-çift-copy-chickago-
Uzun yürüyüşlerinizde huzur bulacağınız ve tercihinizden ötürü pişman etmeyecek bir park. Havuz ve şelaleri görülmeye değer, bunların yanında kış aylarında kullanabilecek paten pistleride bulunuyor. Botanik bahçesinin bile olduğu bu alan oldukça keyif dolu saatler için sizleri bekliyor.
Bu kadar gezmeden sonra karnınızı doyurmak isteyeceksiniz elbette. Şehirde birçok modern restorant dikkatleri üzerine çekiyor. Gerçek bir kültür hazinesi olan lezzetleri neredeyse her yemek mekanında bulabilirsiniz, bu yüzden içiniz rahat olsun. Restorantların atmosferleri, servisleri ve yemek sunumları eminiz ki sizlerden tam puan alacak. Güzel bir seyahat alternafiti olacağına şüphe duymadan tercih edebileceğiniz bir şehir Chicago.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir