Rusya’da 7 dilde Ulusal Turizm Portalı kuruluyor

Rusya’da 7 dilde Ulusal Turizm Portalı kuruluyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Rosturizm Başkan Yardımcısı Oleg Safonov, şimdiye kadar Rusya’da böyle bir kaynağın olmadığını Aralık ayından itibaren portalın çalışmaya başlayacağını kaydetti.
Portalın Rusça, Çince, Japonca dahil olmak üzere 7 dilde hizmet vereceğini belirten Safonov şöyle devam etti:
rusya_russia
”Biz portalın, ülkemizin turizm olanaklarını sadece ülke içerisinde değil yurtdışında da tanıtabilecek enstrüman olarak görüyoruz.
Portalın içeriğinin oluşturulma yetkisi federal düzeyden bölgesel düzeye doğru kaydırılacak. Böylece bu geniş kapsamlı sistem, turizm olanakları açısından ülkemizin cazibeliğinin ne olduğu hakkında sağlam veri tabanı oluşturma imkanı sunacak. Mevcut portalın fonksiyonlarını da genişletmeyi düşünüyoruz. Portal üzerinden otel rezervasyonlarını yaptırma, müzelere ve toplu taşıma araçlarına bilet alma gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi de mümkün olacak.”
Portal’ın Federal varlıklarla oluşturulacağını söyleyen Safonov, varlıkların hacmi hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.(Gazetem.ru)

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir