Rus treni Sapsan’ın uçaklara kafa tutan hızı!

Rus treni Sapsan’ın uçaklara kafa tutan hızı!

17 Aralık 2016’da 13/14 Numaralı uluslararası hızlı tren ilk yolculuk için Moskova’nın Kursk İstasyonu’ndan Berlin’e doğru yola çıktı.
Resmi uğurlama seremonisinde Rus Demiryolları Müdürü Oleg Celozerov. “1435 mmlik dar hatlı Avrupa demir yolu sisteminden 1520 mmlik daha geniş Rus sistemine geçiş sorunu onyıllar boyunca devam etti. Şimdi ise bu problem çözüldü. Demiryolları insanları bir araya getirmeli, ve günümüzde bir hattan diğerine yaklaşık 20 dakikada geçiş yapabilen modern demiryolu araçlarına sahibiz. Eskiden ise bu işlem saatlerimizi alıyordu.”dedi. Ayrıca tüm yolcular için daha rahat seyahat şartları sunacağını vurgulayarak özellikle engelli yolculara daha geniş yer ayrılarak rahat yolculuk imkanı sağlandığını ifade etti.
Ulaşım Bakanı Maksim Sokolov açıklamasında: “Moskova-Berlin arasındaki bu yolculuk eskisinden 5 saat daha kısa yani 20 saatten biraz fazla sürüyor. Rusya Demiryollarını ve tüm kullanıcıları kutlayıp tüm üretici ve Rusya ile yurtdışındaki tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Bu tren, artık uluslararası aktiviteler konusunda yeni ortak doğrultumuz olacaktır.”dedi.
Moskova- Berlin arasındaki yüksek hızlı tren hizmeti haftada iki kez Cumartesi ve Pazar günlerinde Moskova’dan, Pazar ve Pazartesi günlerinde ise Berlin’den gerçekleşecek. Toplamda 20 vagondan oluşan tren farklı sınıflar ve farklı özelliklere sahip.Neredeyse sınırsız hizmetiyle yolcular keyifli yolculuk geçiriyor. Yolculara multimedya portalı ve internet bağlantısı vb. birçok imkan sunuyor ve 1. sınıf bileti alan yolculara ise multimedya içeriğini görüntülemek için tabletler de veriliyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir