Roma tatilinizi unutulmaz kılacak romantik yerler!

Roma tatilinizi unutulmaz kılacak romantik yerler!

Roma, gezilecek yerler bakımından dünyanın en önemli şehirlerinden biri. Roma, yaklaşık 2500 yıllık tarihi boyunca birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış dünya turizminin en önemli yerlerinden birisidir. Roma, her sokağında bir tarihi yapı bulunan bir şehir. Dünyanın kültür başkenti olan Roma tarihi mirasına öylesine sahip çıkmıştır ki sizi adeta açık hava müzesinde gibi hissettirir. Bu şehri ziyaret edipte etkilenmemek elde değildir. Her köşe başında bir romantizm barındıran Roma’ya, gitmeye karar verdiyseniz mutlaka en romantik yerlerini ziyaret etmelisiniz. İşte Roma tatilinizi unutulmaz kılacak romantik yerler;
Kolezyum: Kolezyum, Roma başta olmak üzere dünyanın en ünlü turistik yapılarından biridir. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı bir görünüme sahip olan yapı, onunla karşı karşıya kaldığınızda tüm duygularınızın anlık olarak kabarmasına neden olacaktır. 80 adet giriş kapısı bulunan Kolezyum toplam 50 bin kişiyi ağırlayacak kapasiteye sahiptir. Önemli bir turizm potansiyeli bulunan bu yapı dünyanın 7 harikası listesine girmiş önemli bir yapıdır.

Aşk Çeşmesi: İtalya’nın başkenti Roma’da turistler tarafından belki de en çok ziyaret edilen yer olan Aşk Çeşmesi’nin, Trevi Çeşmesi, tarihi oldukça eskiye dayanıyor. Çeşme adını aldığı Trevi meydanında yer almaktadır. Bu çeşme her haliyle aşkı, aşıkları kendine çekiyor. Her biri sanat eseri olan heykellerin bulunduğu çeşmeye arkanızı dönerek para attığınızda aşk dileklerinizin kabul olacağına inanılıyor.

İspanyol Merdivenleri: İtalya’nın başkentine gelen turistlerin favori mekanlarından İspanyol Merdivenleri, Trinita dei Monti Kilisesine çıkan merdivenlerdir. Adını bölgede yer alan İspanyol Elçiliği’nden alan meydan, gece gündüz hem Romalıların hem de turistlerin en sevdiği yerlerden biridir.

Gianicolo Tepesi: Gianicolo Tepesi, kentin kubbelerle dolu nefes kesici bir manzarasını sunuyor. Burası Vatikan’a çok yakın mesafede bir tepedir. Roma’yı ayaklarınızın altına alacağınız bu yerin doyasıya tadını çıkarmalısınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir