Rio’yu aratmayan Kopenhag Festivali’ne yoğun ilgi!

Rio’yu aratmayan Kopenhag Festivali’ne yoğun ilgi!

Dünya’nın en çok takip edilen ve en büyük ilgiyle her yıl kutlanılan Rio Festivaline rakip çıktı. Avrupa’nın en büyük festivali olan Kopenhag Festivali’ne bu yıl 100 binden fazla insan katıldı.

Avrupa’nın birçok noktasından katılım olan Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da ki festivale bu yıl ilgi büyüktü. Bu yıl 32’incisi düzenlenen karnavalda, Samba, Rumba müzikleriyle tüm eşliğinde dans eden gruplar Avrupa’yı coşturdu. Hojbroplads Meydanı’nda başlayan yürüyüş Köbmagergade Caddesi’nden geçip DG Byen’e kadar sürdü. 7 ‘den 70’e herkesin karnavalda boy göstererek eğlenmesi dünya basının gündemindeydi. Avrupa ülkelerinin dans gruplarının yanı sıra Brezilya, Arjantin, Kolombiya gibi dünya genelinde birçok ülkelerden gelen müzik gruplarının çaldıkları Samba, Rumba müzikleri eşliğinde harika anlar yaşandı.
KopenhagFestResimleri
Rio Festivalinde olduğu gibi birbirinden farklı elbiseler, tuhaf dans hareketleri ve kostümlerle kıvrak dans eden seksi kadınlar izleyenlerin büyük beğenisini çekti. Danimarka’ya gezmeye gelen turistler ve göçmenlerde dansçılara ayak uydurmaya çalıştı. Ortaya çok renkli görüntüler çıkarken bundan sonraki yıllarda Rio Festivali’nin en büyük rakipleri arasında olacağı düşünülüyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir