Renkli dondurmalara dikkat!

Renkli dondurmalara dikkat!

Yaz ayının vazgeçilmez eşsiz lezzeti, farklı farklı tatlarda renk renk dondurmalar konusunda uzmanlar uyarıda bulundu. Sade ve kakaolu dondurmaların daha güvenilir olduğu açıklandı. Renklendiricilerin kullanıldığı meyveli dondurmalar yerine dondurmanın asıl maddeleri olan süt, salep ve şekerden yapılan sade ve kakaolu dondurmaları tercih etmenizde fayda var. Ticari kaygı nedeniyle üretilen dondurmalarda sağlığa zarar verebilecek bazı maddeler eklenebiliyor. Doğal renklendiricilerin sağlığa hiç bir zararı yok ancak sentetik renklendiriciler konusunda çok dikkatli olunmalı. Meyveli dondurma alacaksınız renkleri aşırıya kaçıyorsa o dondurmayı hemen çöpe atın. Süte limon kattığınızda ortaya sapsarı bir dondurma çıkmaz.
renkli_dondurmalara_dikkat_
Dondurma yemek aslında oldukça faydalı ancak sentetik gıda boyaları ve benzeri sağlığa zararlı katkı maddelerine dikkat etmeli. Kanser riskini artırmasıyla bilinen sentetik gıda boyaları alerjik hastalıklara yol açtığı gibi hiperaktiviteyi de artırıyor. Sentetik renklendirici kullanılan bir dondurmayı ayırt edemem diyorsanız kakaolu veya sade dondurma dışında hiç bir dondurma yemeyin.
renkli_dondurmalara_dikkat_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir