Renklerin Psikolojisi

Renklerin Psikolojisi

Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre çevremizdeki renklerin insan psikolojisine büyük etkiler yarattığı ortaya çıkmış. Yapılan araştırmaların sonucu ise her rengin aslında bir anlamı olduğu yönünde. İşte renklerden bazıları ve bizler üzerindeki etkileri şöyle;
Kırmızı ; İnsan üzerinde gerilim duygusu yaratıyor fakat yinede bayanların vazgeçilmez renk tercihi arasında.
Yeşil ; Kırmızı renginin etkisinin aksine yeşil rengi dinginlik hissi verip insan psikolojisini rahatlatıcı etkisine sahip.
Mavi ; Popüler renklerden biri olan mavi ise, huzurun diğer adı diyebiliriz.
Sarı ; Bu renk ise özgürlüğün temsili olarak belirtilmiş, fakat yapılan araştırmalarda sarı rengin huzursuz eden etkisi olduğu saptanmış. Sizlere önerimiz evinizi dekore ederken bu renkten kaçınmanız.
Beyaz ; Saflığın karşılığı hangi renk deseniz hiç şüphesiz beyaz derdik. Bunların yanında güveni ve sadakati temsil edici görevi üstlenmiş.
Mor ; Lükslüğün temsilcisi ise mor olmuş. Lükse düşkün ve rahatlığı ön planda tutan kişilerin tercihi bu renkten yana olmuş.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir