Ramazan’da geç acıktıran az susatan gıdalar nelerdir?

Ramazan’da geç acıktıran az susatan gıdalar nelerdir?

Mübarek ramazan ayı geldi. Ramazan ayında hem oruç tutmak hem de sağlıklı kalmak mümkün. Sağlıklı kalmanın yanı sıra sahurda yediğiniz gıdaların da sizi tok tutmasını ve az susatmasını istiyorsanız önerilerimize dikkat edin!
* Sahurda çay içme alışkanlığınızı yok edin. Çünkü çay idrara çıkmanızı arttırarak, çok su kaybetmenizi sağlar. Bu da çabuk susamanıza neden olur.
* Tuz oranı yüksek gıdalardan uzak durun. Salam, sosis, sucuk, tuzlu peynirler, pastırma gibi gıdaları tüketmemeye çalışın.
* Kızartmalar ve yağ oranı yüksek gıdalar, patates kızartması, börekler, açmalar, köfteler, pilavlar, pizzalar gün içinde sizi çok fazla susatacak yiyeceklerdir.
sahurda_neler_az_susatir
* Şeker oranı fazla olan gıdalar kan şekerinizi hızlı düşüreceği için daha çabuk acıkmanıza neden olur. Bu sebeple özellikle sahurda kek, kurabiye, tatlı, çikolata, bal, reçel türü gıdalar tüketmeyin.
* Sahurda domates, salatalık, tuzsuz dil peyniri veya çökelek, haşlanmış yumurta ve bir kâse yoğurdu mutlaka tüketmeye çalışın.
* Salatalık su oranı yüksek bir gıda olduğu için su ihtiyacınıza çözümdür. Bu yüzden sahurda bol miktarda salatalık yiyebilirsiniz.
* Haşlanmış yumurta çok önemli bir protein deposudur, mideyi geç terk eder ve tok tutar.
* Mutlaka ekmek tüketin. Sahurda yiyeceğiniz iki dilim ekmek, ihtiyacınız olan karbonhidratı karşılamaktadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir