PTT Messenger nedir? Nasıl kullanılır?

PTT Messenger nedir? Nasıl kullanılır?

‘Yerli WhatsApp’ olarak da anılan PTT Messenger, dün itibariyle Türkiye’nin gündemine oturdu. Peki PTT Messenger nasıl bir uygulama olacak? PTT Messenger hangi özelliklere sahip olacak? Ptt Messenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir. PTT Messenger ile, milli ve güvenli kurumsal anlık mesajlaşma aracı olarak kullanılabilecek. Ancak, henüz App Store’da veya Google Play Store’da göremediğimiz uygulamanın internet sitesinde şu anda sadece APK dosyası kullanıcılar ile paylaşılıyor.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, dün düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Ptt Messenger’a ilişkin şunları söylemişti: “Bu, bir nevi WhatsApp’ın yerli ve milli olanıdır. Yüzde 100 yerli ve milli bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak, daha sonra vatandaşların kullanımına açılacak. Herhangi bir veri, sunucuda depolanmadığı için bu verilere ulaşmak mümkün olmayacaktır. WhatsApp’tan daha güvenli bir sistem geliştirildi. Bunun ilk uygulamasını da Sayın Başbakanımız Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüten 2. Ordu Komutanımızla görüntülü Bakanlar Kurulu’nda konuştu, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin gelişmeler hakkında bilgi aldı, Mehmetçiğimize ve komutanlarımıza başarı diledi. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Önemli bir değişim, önemli bir gelişme.”

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir