POYD İstanbul kuruldu!

POYD İstanbul kuruldu!

Profesyonel Otel Yöneticileri DerneğiPOYD İstanbul Bölge Yürütme Kurulu, The Green Park Pendik Oteli’nde yapılan toplantı ile resmen kuruldu. The Green Park Pendik Hotel ve Convention Center’da yapılan toplantıda POYD İstanbul başkanlığına Ali Can Aksu atandı. Ali Can Aksu yönetiminde geçici yönetim kurulu oluşacak. Daha sonra yapılacak genel kurulda ise POYD İstanbul kendi içinde yeni yönetim kurulunu seçecek.
poyd_istanbul
The Green Park Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ ve The Green Park Pendik Hotel ve Convention Center Genel Müdürü Ali Can Aksu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da yapılan toplantıya POYD Türkiye Başkanı, Calista Luxury Resort Hotel Genel Müdürü Ali Kızıldağ, ile Yönetim Kurulu Üyeleri WOW Hotel Antalya Genel Koordinatörü Edip Araç, Crystal Waterworld Antalya Genel Müdürü Erdoğan Turan, Majesty Club La Mer Art Genel Müdürü Ülkay Atmaca, POYD Genel Sekreteri Selçuk Meral, POYD Sekreteri Funda Çelik katıldı.
poyd_istanbul_toplanti
POYD Türkiye Başkanı Ali Kızıldağ “POYD’u büyütmek ve daha profesyonelce hizmet vermek, sesimizi daha çok duyurup doğru projelere imza atmak için Türkiye’nin heryerine taşımaya İstanbul’dan başladık. POYD”un 23 yıl önce kuruluşundan bu yana bir çok ilde ve yurtdışında üyeleri bulunuyor. İstanbul ile başladığımız büyümeye Ankara, İzmir, Muğla ve diğer illleri ile devam edeceğiz” dedi.
ali_kizildag_poyd_istanbul
Ali Kızıldağ, Türkiye’nin önemli ve zor bir dönemeçte olduğunu belirterek POYD yönetimi olarak turizmin daha iyiye götürülmesi için çıkış yolları aradıklarını söyledi. POYD’un kuruluşundan bu yana 23 yıl geçtiği, kuruluşla birlikte 25 yıllık bir geçmişi bulunan orta yaşlı bir STK olduğunu belirten Ali Kızıldağ, rahmetli Turgut Özal’ın turizm için ortaya koyduğu paradigmaların çöktüğünü ve yeni paradigmalara ihtiyaç olduğunu belirterek şöyle devam etti:“Bir toplantıda söylenen çok sevdiğim “entellüktüeller bütün enerjilerini rakı masalarında harcıyorlar’ sözünü çok beğenirim. Turizmin çok yatak, çok istihdam, çok dövize ihtiyacı vardır. Yatak sayısı 800 binlere istihdam 1.5 milyon çalışana, doviz ise 35 milyar dolara çıktı. Ancak bu yeterli değildir. POYD olarak herşey dahil sistemini kaldırsak mı kaldırmasak mı diye düşünüyoruz. Ya da yerine ne bulsak diye arayış içindeyiz. Bu nedenle POYD’un yeni projeler üretecek yeni üyelere ihtiyacı var. Bu büyüme ile yeni projelere imza atacağız.”
poyd_istanbul_kurulusu
POYD İstanbul Başkanı Ali Can Aksu “POYD’da koltuk sevdası yoktur, hizmet vardır. Bizler gelip geçeriz ama hizmet durmaz. Türk turizmi zor günler geçiriyor. Bu nedenle aldığımız görevi layıkıyla yaparak meslektaşlarımıza hizmet için en iyi projeleri hayata geçireceğiz. Profesyonel otel yöneticileri Türk turizminin kader belirleyicileridir. 1990’lardan sonra Türk turizmi iyi yönetilmedi. Bunun üç kademesi vardı. Birisi devlet ayağı, diğeri turizmdeki STK’lar ve yatırımcılar. Devlet hiçbir şekilde proje üretmedi.Turizmi sadece rant olarak gördü. STK’ların yönetimleri koltuk sevdası ve siyasi kaygılarla devleti turizme destek olmaya zorlamadılar. Etkin rolde oynamadılar. Bu arada işin ehli olmayan yatırımcılar türedi. Fizibililitesiz, analiz yapmadan yatırımlar planladılar. Tesisleri profesyonel olmayan yöneticilere teslim olarak başarılı olmadılar. Sonunda Türk turizmini bugünkü çıkmaza soktular. Turizmin çeşitlendirilmesi ve tanıtımı konusunda ise başarısız olundu. Profesyonel otel yöneticilerine düşen görev yeni plan ve projeler geliştirmek, hizmet kalitemizi en üst düzeye çıkarmaktır. Çünkü Türkiye’deki en kaygan zemin turizm istihdamında yaşanıyor. Kaygan zemini önlemek için bir araya gelerek projeler üreterek kendimizi daha geliştirmemiz ve Türk turizminin geleceğine yönelik ses getirecek etki yapacak çalışmaları yapmamız gerekiyor.” dedi.
poyd_istanbul_ali_can_aksu

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir