Pedikür yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

Pedikür yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

Manikür ve pedikür hayatımızın bir parçası olmuş durumda. El ve ayak bakımına biz kadınlar her zaman önem vermişizdir. Fakat pedikür yaparken bir kaç yanlış bilgi yüzünden çok sıkıntı çekilebiliyor. Tatile ayak bakımı tamamlanmış halde girmek ister misiniz ? O halde bu haberimizi dikkatlice okuyun. Çünkü pedikür yaparken dikkat edilmesi gereken birçok şey var. İlk olarak ayaklarınızı 10 dakika kadar bir kaşık tuz atılmış ılık suda bekletin.
pedikür
Topuklar gibi ölü deri yüzünden kalınlaşmış bölgeleri, ponza taşıyla ovun. Daha sonra Küçük bir tahta çubukla iyice yumuşamış olan etleri içeri doğru itin. En önemli nokta ise tırnakları kesmek olacaktır.  Bu işlemde en fazla dikkat etmeniz gereken nokta, tırnakların yanlarını çok derin kesmemek ve küt bırakmamak. Bundan sonra da tırnaklarınızı törpülemeye başlayın fakat asla metal törpü kullanmayın! En sonra ayaklarınızı durulayıp istediğiniz ojeyi sürerek hazır duruma geleceksiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir