Paris’te nereye gidilir?

Paris’te nereye gidilir?

Paris herkesin gitmek, görmek isteyeceği bir yerdir. Fransa’nın en değerli şehri olan Paris’e yolunuz düşerse nereleri gezmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte mutlaka gitmeniz gereken 4 yer!
Notre Dame de Paris Katedrali
Çocukluğumuzda izlediğimiz “Esmeralda & Notre Dame Kamburu”  çizgi filminin oluştuğu ve anlatıldığı katedrale hoş geldiniz. Sizlere küçük bir not: Katedralin önünde  sıfır noktası bulunur. Tek ayakla, üzerinde 360° dönerseniz Paris’e tekrar geleceğinize dair bir inanış bulunur.
Lüksemburg bahçesi, Senato Binası
Kral Henri bu sarayı ve evi eşi için yaptırmıştır. Ama ilkbahar şenliklerinde Henri’nin gözüne ok gelmiş ve ölmüş. Bahçedeki özgürlük anıtını da görmeden sakın geçmeyin.
paris_tatili
Ressamlar Tepesi, Montmarte
Ressamlar tepesi mutlaka gezmeniz gereken bir yer. Burada ressamları izleyip tablo satın alabilirsiniz. Hediyelik eşya almak için de buradan iyi yer bulamazsınız.
Opera Binası
Tam olarak 8000 kişinin katılımıyla açılmış olan bu bina da, 30 metrelik bir merdiven ve örümcek ağına benzer bir avize vardır. Opera binasının arkasından gerçek parfüm satın alabilir, hemen o yolda bulunan Cafe de la Paix’de milföy tatlısını yiyebilirsiniz.
paris_tatili1

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir