Paris tatili düşünenler için güzel haber!

Paris tatili düşünenler için güzel haber!

Şehrin sembolü ve Avrupa’nın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden Paris Eyfel Kulesi’ne ziyaret edeceklere sevindirici haber. Uzun süredir Eyfel Kulesi’ne dadanan yan kesiciler yakalandı. Ellerinde fotoğraf makineleri ve sırtlarında çantayla kendilerini turist gibi gösteren çete Fransa polisinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla çökertildi.

Turistlerin korkulu rüyası haline gelen çete, aralarına karıştıkları turistlerden özellikle yanlarında daha fazla para taşıdıklarını bildikleri Asya’dan gelen turistleri hedef seçtikleri belirlendi. NationalTurk’ün haberine göre, takipte olan Fransız polislerinin güvenlik kameralarından görüntülerinden tespit ettiği Romanyalı çete üyeleri için operasyon başlattı. Çete üyelerinin 4’er bin avroya kadar gelir sağladıkları yan kesicilikte daha ciddi önlemler alınması için harekete geçti.
parisresimleri
Eyfel Kulesi’ni her yıl yaklaşık 7 milyon kişi ziyaret ediyor. Kule, 1889 yılında uluslararası bir fuar için geçici olarak inşa edilmiş, ilk zamanlar başkentlilerin “çirkin ve estetik yoksunu” eleştirilerine hedef olmuştu. Paris’te giderek artan yankesicilerden şikayetçi eden Louvre Müzesi çalışanları da geçen yıl aynı gerekçeyle greve gitmişti.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir