Otellerde Dijital Check-in Dönemi

Otellerde Dijital Check-in Dönemi

Kimlik Okur programı, otellerin ihtiyaçlarına yönelik ODTÜ’de geliştirilen bir program. Tarayıcı vasıtasıyla kimlik, nüfus cüzdanı, pasaport gibi belgelerin taranması mantığına dayanıyor. Yazıcıya okutulan kimlikler, program tarafından algılanıyor ve alınmak istenen bilgiler otomatik olarak formlardaki boşluklara tanımlanıyor.
KimlikOkur’un amacı hizmet alacak kişilerin ön bürolarda vakit kaybetmemeleridir. Genellikle otellerin tercih ettiği sistem belediyeler de dahil olmak üzere birçok kurum tarafından tercih ediliyor (Paloma Sendito Perssia, Papillon Zeugma Hotel, Titanic Deluxe Belek). Bu sistemden önce görevlilerin, hizmet alacak kişinin kimlik bilgilerini formlara tek tek manuel olarak girilmesi gerekiyordu.
Bu sistem sayesinde kimlik bilgilerinin doldurulması 3 saniyeye düştü. Sistem sadece Türkiye’de kullanılan kimlik ve pasaportlarla değil, programa tanımlanan bütün ülke pasaport ve kimliklerine aynı işlemi uygulayabiliyor. Sistemde sadece yüzde 2 hata payı bulunuyor, programın nüfus cüzdanları üzerinde sahtecilik denetimi de yapabildiğini belirtti. 1 Yılda 300’den fazla otel ve işletme KimlikOkur sistemini kullanmaktadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir