Otel tatiline gitmeden önce konaklama terimlerini öğrenin!

Otel tatiline gitmeden önce konaklama terimlerini öğrenin!

Her otelin; konukların kaldığı süre boyunca uygulaması gereken konaklama tipleri vardır. Bu konaklama tipleri bazen misafirler tarafından bilinmediğinden sıkıntılar yaşanabilmektedir. İşte o konaklama terimleri ve anlamları;
Oda Kahvaltı Nedir? Genellikle şehir otelleri ve butik oteller tarafından uygulanan konsepttir. Otel konseptleri arasında içerisinde en az ücretsiz hizmet bulunan temel konsepttir. Adından da anlaşılacağı gibi konakladığınız süre boyunca yalnızca kahvaltınız; konaklama fiyatınıza dahildir. Diğer ekstra yiyecek ve içecekler konaklayan kişiye fatura edilir.

Yarım Pansiyon Konaklama Nedir? Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yarım pansiyon konsepti içerisinde ücretsiz verilen hizmetlerdendir. Bazı oteller, akşam yemeği yerine öğle yemeği vermeyi tercih etmektedirler.

Tam Pansiyon Konaklama Nedir? Bu konseptin sabah kahvaltısı – öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere 3 öğün yemek yeme hizmeti bulunuyor. Bazı otellerde buna çay gibi ufak ikramlar da dahildir.

Her Şey Dahil Konaklama Nedir? Otel içerisinde yeme içme düzeninde her şeyin dahil olduğu anlamına gelir. Her şey dahil otellerde genel olarak yerli alkollü içecekler ve alkolsüz tüm içecekleri kapsar.

Ultra Her şey Dâhil Konaklama Nedir? Otel seçiminde çok duyduğumuz kavramlardan biri olan ultra her şey dâhil konseptinin uygulandığı otellerde; sabah kahvaltısı, geç kahvaltı, öğle yemeği, ikindi ve akşam yemeğinin yanı sıra yerli ve ithal alkol çeşitleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ultra herşey dahil otellerde, genellikle müşterilerine gece 12’ye kadar hizmet veren pastaneler bulunmakta ve servis yapılmaktadır. Ultra herşey dahil sistemi üst sınıf dediğimiz otellerin genel özelliklerinden birisidir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir