Ortaçağ Rüzgarı

Ortaçağ Rüzgarı

335x210(Kare-Foto)-orta-ç.Fransa’da yer alan ve doğa harikası olan Luberon’u sizler için ele aldık. Buraya geldiyseniz mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri şarap tatmak olmalı. Bunun için doğru adres ise Lourmarin köyü olacaktır. Lourmarin ortaçağ rüzgarlarını içinde barındıran bi köy olmakla birlikte yeşilin hakimliğini sürdürdüğü akıldan çıkmayacak güzellikte bi doğa harikası.
Lourmarin’un bir diğer harikası ise Bonnieux. Burasıda bir köy ancak nüfusunun azlığı ve biraz ıssız oluşu sizi sessiz sakin bir tatil yapmak için cezbedebilir.
Görselliğiyle sizi büyüsü altına alacak başka bir köy daha L’ısler sur la Sorgue. Renkliliğinden tutun etrafını çeviren değirmenler bütün ruhsal yorgunluğunuzu alacak üstünüzden.
Gezmek bir yana buraya kadar gelmişken birde alışveriş yapmak istiyorsanız nehir kenarlarına kurulu antika pazarlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Eski plaklardan el işi süslerine kadar birçok hediyelik eşya ile hem kendinizi hemde dostlarınızı şimartabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir