Orta Avrupa’nın tarihi şehri Salzburg’da görmeniz gereken yerler!

Orta Avrupa’nın tarihi şehri Salzburg’da görmeniz gereken yerler!

Orta Avrupa’nın kültür, sanat ve mimari güzelliklerini keşfetmek için Prontotour ile Prag, Budapeşte, Viyana, Berlin ve Romantik Yol ile Alman köylerini gezebilirsiniz. Orta Avrupa’nın tarihi şehri Salzburg’a özel turlar düzenleyen Prontotour sayesinde bölgeyi yakından tanıma imkanı buluyorsunuz.
1. Mozart’ın evi
1756’nın Ocak ayında doğan Wolfgang Amadeus Mozart’ın, Getreidegasse Caddesi’ndeki evi, tüm sene boyunca açık olan bir müze. Şehri turlarken önünden geçeceğiniz bu evde Mozart’ın ailesiyle yaşadığı odaları, tarihi enstrümanları ve portrelerini bulabilirsiniz.22 – 26 Şubat 2017 tarihleri arasında kapalı olan müzenin ziyaret saatleri: 09:00–17:30 arasında iken Temmuz Ağustos aylarında bu saatler: 08:30–19:00 arasında.
2. Hohensalzburg Kalesi
Salzburg’un sembollerinden biri haline gelmiş 900 senelik Hohensalzgurg Kalesi’ne 1892 yılından itibaren servis veren fünikülerle ya da dağdaki patikayı kullanarak kaleye ulaşabilirsiniz. Bu tarihi kaleden şehri izleyip manzara karşısında büyülenmemek elde değil. Ziyaret saatleri: Ekim–Nisan arasında 09:30–17:00 ,Mayıs–Eylül arasında 09:00–17:00
3. Getreidegasse
Salzburg’un ünlü alışveriş caddesin olan Getreidegasse’de, Louis Vuitton’dan McDonalds’a tüm markaların tabelaları ferforjeden. Antika, mücevher, deri, ve parfüm gibi aradığınız birçok şeyi bulabileceğiniz Getreidegasse’de isterseniz alışveriş yapabilir, isterseniz de pitoresk caddenin keyfini çıkarabilirsiniz.
4. Hallstatt
Masal kasabası olan Hallstatt, Salzburg’a bir buçuk saat uzaklıkta. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Hallstatt dünyadaki en güzel 10 köyden biri olarak kabul ediliyor. Ve bu masal kasabasında 800 kişi yaşıyor.
5. Tarihi binalar
Salzburg’un tarih kokan sokakları iyi korunmuş ve restore edilmiş binalarla dolu ve 803 yılından kalma bir restoranlara ev sahipliği yapıyor. Avrupa’nın en eski restoranlarından biri olan St Peter Stiftskeller, geçirdiği birçok değişikliğe rağmen 1213 senedir hizmet vermekte.
6. Dom Katedrali ve çevresi
Dom Katedral’de vaftiz edildiği ve daha sonra org çaldığı Mozart’ın, Salzach Nehri’nin sağında Eski Şehir bölgesinde yer alan Salzburg Katedrali’nin hemen yanında, heykelinin bulunuyor. Fünikülerle tepeye çıkmadan önce Katedral’in yakınında bulunan Kapitelplatz’da ise Stephan Balkenhol tarafından yapılan iki modern sanat heykelinden biri olan Sphaera’yı göreceksiniz.
7. Salzach Nehri ve Makartsteg Köprüsü
Avrupa’nın önemli nehirlerinden biri olan 225 km uzunluğundaki Salzach Nehri, şehri ikiye ayırıyor. Nehir üzerinde birçok köprü olanmasına rağmen Makartsteg Köprüsü aşıkların dileklerini yazıp köprüye bağladıkları kilitlerle ünlü.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir