Ombre akımı dudaklara sıçradı, şimdi yeni trend ombre dudaklar!

Ombre akımı dudaklara sıçradı, şimdi yeni trend ombre dudaklar!

Ombre akımı saçlardan makyaja taşındı. Geçtiğimiz haftalarda kirpiklerde kendini gösteren ombre, şimdi de dudaklarda boy göstermeye başladı. Ombre kelime anlamı olarak gölgeli demek. Gerçekten de ombre dudaklarda gölge etkisini görebiliyoruz.

Çok iddialı ombre dudaklar yapabileceğiniz gibi daha sakin, seksi veya şirin ombre dudaklar da yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey kontrast oluşturabilmek için birbirine yakın tonda iki adet ruj. Ombre dudak makyajında, ilgi dudaklarda olacağından göz makyajınızı sade tutmalısınız. Daha rahat gölgelendirme yapabilmek için kesinlikle fırça kullanmanız gerekiyor. Yapılış aşamalarını ve bir kaç yöntemlerini sizler için hazırladık;
* Öncelikle dudaklarınızı nemlendirin.

* Ombre trendini uygularken seçeceğiniz rujların tonu birbirine yakın olmalıdır. Kırmızı ve tonları, pembe veya mor rujlarının tonlarını tercih edebilirsiniz. Öncelikle koyu olan kalem rujunuzu dudaklarınızın dış çevresine dikkatlice sürün.
*Daha sonra daha açık ton olan rujunuzu alt ve üst dudağınızın orta kısmına uygulayın.
*Ve ruj fırçasıyla istediğiniz geçişi yakalayın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir