Okullar ne zaman tatil olacak?

Okullar ne zaman tatil olacak?

Çocukların ve gençlerin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatiline az bir zaman kaldı. Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeleri için çok iyi bir fırsat olan bu zaman diliminde aileler de tatil planlarına yavaş yavaş başladı. Okulun düzenli havasından kurtulan ve eğlenmek isteyen çocuklar bu zaman dilimini verimli bir şekilde kullanmak istiyor.

Bütün çocuklar yaşadıkları karne heyecanı sonrası sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatiline girecek. Peki bu sene tatil ne zaman olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı takvimi yayınlandı. MEB takvimde yer alan tarihlere göre 15 tatil yani ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında olacak. Sömestr tatili yani ikinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak. 8 Haziran 2018 Cuma günü 2017-2018 eğitim öğretim dönemi sona erecek ve yaz tatili başlayacak.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir