Niyet Etmenin Gücü

Niyet Etmenin Gücü

NİYET ETMENİN GÜCÜ
Sorunlarımıza sevgi ile yaklaşmalıyız. Kişi ilk önce kendini sevme niyeti ile kendini sevmeye başlamalı. Eleştirmeyi ve çevresindekileri eleştirmeyi bırakmalıdır. Sorunları sevgi anlayışı ile kabullenmeli ve çözüm için niyet etmelidir. Muhteşem bir bizi dinleyen sistem var. Zerrelerimize kadar bizi dinliyor. Hiç şaşmaz.Niyet ettim kolaylıkla işimi yapmaya. Niyet ettim evime gitmeye. Niyet ettim namaz kılmaya. Niyet ettim oruç tutmaya. Niyet ettim iyi insan olmaya, niyet ettim doğru yolda yürümeye.Bakın evren ya da Yaradan, ya da Allah her neye inanıyorsanız, muhteşem bir yaratıcı var ve muhteşem bir hak yasası çalışıyor. Muhteşem bir bizi dinleyen sistem var. Zerrelerimize kadar bizi dinliyor. Hiç şaşmaz. O zaman niyet edeceğiz. Niyet ettiğin zaman şu mesajı gönderiyorsun; “Ben bunu yapmaya kararlıyım, evrende bana göndersin.”Hangi din kitabına bakarsanız bakın ya da hangi felsefe kitabına bakarsanız bakın, hangi spirütüel kitaba bakarsanız bakın istekleriniz bir enerji yoluyla gidiyor.
Yapmanız gereken niyet etmek “BEN HAKETTİĞİM YERDE OLMAYA NİYET EDİYORUM” deyip adım atınız…
Herkesin ilahi sistem de bir görevi vardır. Sadece sormamız gereken soru şu “Artık bu kadar çektiğim çile yeterli mi?” “Artık yeter” dediğinizde değişim sürecinizi kendiniz başlatıyorsunuz ve yeni bir yaşama doğru yol alıyorsunuz.
ÖNCE KENDİNİ SEVMEYE NİYET ET
Sorunlarımıza sevgi ile yaklaşmalıyız. Kişi ilk önce kendini sevme niyeti ile kendini sevmeye başlamalı. Eleştirmeyi ve çevresindekileri eleştirmeyi bırakmalıdır. Sorunları sevgi anlayışı ile kabullenmeli ve çözüm için niyet etmelidir. Kabullenmeden hiçbir şeyi çözemeyiz. İnkar ederek ya da kabullenmeyerek sadece sorunumuzun kalıcı olmasına zemin hazırlarız.Sistem bize şunu söylüyor:“Yaşam yolunuzu kolaylıkla bulmaya niyet ediniz.”Bu dünyada hepimiz yaşıyoruz. Ve hepimiz birer enerji mıknatısıyız. Bu yüzden çalışmalarımızı kendimizin ve bütünün hayrına kullanmalıyız.En yakınımızdakinin sorunu da bizim sorunumuzdur, dışladığımız birinin sorunu da bizim sorunumuzdur. Bizlerin görevi o sorunlara ortak olarak kolaylıkla çözmeyi niyet etmeliyiz.
21 GÜN OLUMLUYORUZ
Artık değişmek ve yaşam yolumuzu bulmak istiyorsak şu cümleyi beyaz çizgisiz bir kağıda yazıyoruz ve yirmi bir (21) gün olumluyoruz.
“Benim ve bütünün hayrına yaşam yolumu kolaylıkla ve sağlıklı bir şekilde bulmaya niyet ediyorum.”
Aşırı fedakar, hep veren insanlar enerji kaybediyorlar ve niyet ettikleri zaman, niyetleri daha uzun sürede gerçekleşiyor bazen de gerçekleşemiyor.
Ben eskiden hep verip tükenenler grubundaydım. Geçmişte bir gün hayatımda her şeyimi kaybettim. Bana gelen her şeyi verdim verdim verdim ve tükenmiştim (iptal). Tükenince de yanında kimse kalmıyor. Belki birkaç kişi o da ellerinden pek bir şey gelmiyor. Uzun bir süre de çözüm bulamadım. Ne yapacağım? Bir dönem bu dünyadan çekip gitmeyi bile düşündüm. Ben hep iyilik yaparım, kandırılırım. İyilik yaparım, dolandırılırım. İyilik yaparım, yalnız kalırım. Hayatımdaki sistem bir türlü oturmadı. Ben insanların istediği iyi, yardımsever, cebindekini çıkarıp veren, herkese koşan ve kendisi için hiçbirşey istemeyen biriyken, baktım ki hayatımdaki her şey ters gidiyordu. Anlayamıyordum, çözemiyordum.
Bir gün dünyadan gitmeyi düşündüm ve son sözüm şu oldu: “Ya al canımı, ya da bir cevap ver. Neden bunlar benim başıma geliyor? Bu kadar iyilik yapayım ama bir türlü yüzüm gülmesin!”
Kırgın, yaralı, morali bozuk bir anda Yaradan’a soru sormuştum !
Gelen cevap açık ve netti !!!…
“Sen bu güne kadar kendin için bir şey istemedin ki? Hep başkaları için istedin. Sana yolladığımız tüm bolluğu, sen kendine ayırmadan tamamını verdin! Paylaşmadın ! Tamamını VERDİN !!!”
TAMAMINI VERMEK YERİNE PAYLAŞMAK
Gelen bolluğun tamamını vermek yerine, paylaşmayı seçseydik neler olurdu?
Bolluk kanalı için: Size gelen bolluğun bir kısmını kendinize ayırırsanız, bolluk kanalı olabilirsiniz. Hem siz hayatınızı yaşarsınız, hem bolluğunuzu paylaşırsınız.
“Bolluk kanalı olmaya niyet ediyorum”
Bilgi Kanalı: Size gelen bilgileri değerlendirirsiniz, keyfini yaşarsınız hem de insanlarla paylaşırsınız.
“Bilgi ve yardım kanalı olmaya niyet ediyorum”
Enerji ve Şifa kanalı: Size gelen enerjiden ve şifadan hem siz faydalanırsınız hem insanlara aktarırsınız.
“Şifa ve enerji kanalı olmaya niyet ediyorum”
Demek ki; tamamını verme yerine, paylaşanlar grubunda olmanın avantajı var. Sen sevgiyle paylaştıkça, kaynak sana daha fazlasını gönderir. Katlanarak sana geri gelir.

Sevgi ve Aşkla
Bülent Gardiyanoğlu

http://www.bulentgardiyanoglu.com
Facebook: www.facebook.com/bgardiyanoglu
Twitter: www.twitter.com/bgardiyanoglu

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir