New York’ta nerede ne yenir?

New York’ta nerede ne yenir?

Dünyanın en meşhur tatlarını kendine has tariflere çeviren New York’ta nerede ne yenir?
*Bagel;
İçi yumuşacık, dışı parlak ve kıtır kıtır olan bagel şekil olarak açmaya benziyor. Susamsız simiti andıran bu tadı 1880’lerde Batı Avrupalı Yahudi göçmenler New York’a getirmiş. Bagel’in en lezzetli çeşitleri New York’ta üretilmektedir. New York’taysanız Absolute Bagels‘e gidip çavdarlı, tarçın-kuru üzümlü veya haşhaşlı seçeneklerinden birini mutlaka deneyin.
*Hotdog;
Tipik bir New York Fastfood’u olan hotdog, damak zevkinize uygun soslarla baharatlarla zenginleştirilmiş sosisli sandviç. New York’a kadar gelip 90 yıldır lezzetli sosisleriyle ün yapmış Nathan’s Famous‘ta hotdog yemeden geri dönmek olmaz.
*Cronut;
Kruvasanın gevrekliği ve donutun sevilen pofuduk dokusu ve kadifemsi kremasının birleşimi olan Cronut’u tadınca The Simpsons çizgi filminin karaktelerinden Homer Simpson’a hak vereceksiniz. Her ay mutlaka yeni bir egzotik dokunuş ekleyen Dominique Ansel Bakery‘e gidip cronut çılgınlığına sizde dahil olabilirsiniz.
New_Yorkta_nerede_ne_yenir_
*New York stili cheesecake;
1929 yılında New Yorklu bir restoran sahibi Arnold Reuben, cheesecake’i ailesinin icat ettiğini iddia etmiştir. Kendi restoranında uyguladığı bu tarif zamanla ünlenerek tüm New York’a yayılmıştır. “Junior’s”ın cheesecakelerinden tatmadan gerçekten yaşamış sayılmazsınız” sloganı ile 1950 yılından beri hizmet veren Junior’s New York Cheesecake tatmak için kesinlikle en doğru adreslerden biri.
*Sütlaç;
Geleneksel Türk mutfağının tatlılarından sütlacı Amerikalıların ağız tadına uyacak şekilde hazırlanmış halini tatmak isterseniz; “Rice to Riches” adlı mekanda 20 çeşit sütlaç sizi bekliyor olacak.
New_Yorkta_nerede_ne_yenir_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir