New York City’de birbirinden farklı karışımlarıyla fark yaratan 5 kokteyl bar!

New York City’de birbirinden farklı karışımlarıyla fark yaratan 5 kokteyl bar!

Pek çok kişiye göre, New York dev bir kokteyl barıdır. Şehrin en kaliteli barmenlerinin elinden çıkmış karışımların ruhunu daha iyi yansıtabilen başka bir yer yok. Parti havasına girebilecek en iyi yerleri yazımızda bulabilirsiniz.
1.Hotel Delmano
Antika aynalar ve gösterişli avizelerle dolu bar misafirlerine güçlü kokteyller ve leziz tapaslar yemek için şahane bir ortam sunuyor. Cin tonik istediğinde, alacağın şey dolu bir bardak cin ve yanında da tonik olacaktır! Klasik lezzetler sana göre değilse, temel malzemesi apsent olan pek çok kokteylden birini veya yerel Brooklyn Beauty kokteylini deneyebilirsin.
Nerede: 82 Berry St.
Tel: +1 718 387 1945
En yakın istasyon: Bedford Ave.
2.Blind Barber
Yoldan geçip giden kişiler etrafta hiçbir tabela olmadığından, cuma gecesi bir sürü insanın bir berber dükkânı’nın önünde neden beklediğini merak edebilir. Gün içinde işini yapan bir berberken, gece olduğunda barın müdavimleri dükkânın içindeki sürgülü kapıdan “çok iyi gizlenmiş” gece kulübüne girer. Kulübün eski moda duvar kâğıtları, dama desenli zemini ve içerideki kalabalık gruplar sayesinde modern bir görünüme kavuşuyor.Şık kokteyller eşliğinde yapılan muhabbetler, gecenin yaklaşmasıyla coşkulu bir partiye dönüşüyor. Yine de, eğer biraz dinlenmek istersen mekânın arkasında ev kütüphanelerini andıran küçük bir oda olduğunu hatırlatalım.
Nerede: 339 E 10th Street
Tel: +1 212 228 2123
En yakın istasyon: 1st Ave.
3.Dear Irving
Manhattan’da yeterince kokteyl salonu var. Tarihin içinde keyifli vakit geçirmek istiyorsanız. Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris) filminden esinlenen barda, tarihin farklı dönemlerinden kişilerin adlarının verildiği dört salondan birini tercih edebilirsin. Marie Antoinette odasındaysa Paris aristokrasisi tekrar hayat bulurken. JFK salonunda yıl 1960’ü gösteriliyor.Farklı dönemelere ait dekorasyon, şimdilerde geçmişte kalmış ayrıntılarla karakterize edilip şımartılıyor. Asıl şeyin özen gösterilen kişisel dokunuşlar olduğunu söyleyebiliriz. Özel günlerde kutlama yapmak için gelen sevgililer ve yakın arkadaş gruplarının da favori mekânları arasında yer alıyor.
Nerede: 55 Irving Place
Tel: Yok
En yakın istasyon: Union Square
4.Bathtub Gin
İşlek yerlerden biri olan Chelsea caddesinde, şık giyimli New Yorkluları telaşlı bir şekilde etrafta kahve dükkânını ararken gördüğünde, tüm bunların bir bardak espresso için değil tabi. Zarif giyimli bir hostes ‘Stone Street Coffee’ dükkânının içindeki duvara gizlenmiş kapıyı açarak, cin tutkunlarının cenneti sayılabilecek mekânı ortaya serer.Yerel bir popülariteye sahip bar, Manhattan’ın iş hayatından gençlerin de yaratıcı (ve sert) kokteyllerin tadını çıkarmak için uğradığı yerlerden biridir. Bu yüzden mekâna gitmeden önce rezervasyon yapmak isteyebilirsin. Dilersen barın en önemli simgesi olan bakır küvette fotoğraf çektirip anı ölümsüz kıla bilirsiniz.
Nerede: 132 9th Avenue
Tel: +1 646 559 1671
En yakın istasyon: 14th St.
5.The Auction House
The Auction House, Manhattan’ın koloni dönemi günlerinden kalma eski bir fayton garajıdır. 1920’lerden kalma bir malikaneyi anımsatan ortama adımını attığında, buranın yerel sosyeteden insanların sohbetler etmek veya âşık oldukları kişiyi etkilemek için ziyaret ettikleri fikrine kapılabilirsin. Mekânın dekorasyonunu kadife perdeler, tablolar ve mermer bir şömine süslüyor. İnsanları buraya asıl çeken barın romantik atmosferin dışında yaratıcı içecekler olduğunu söyleyebiliriz.
Nerede: 300 East 89th Street
Tel: +1 212 427 4458
En yakın istasyon: 86th St.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir