Nevşehir’de piknik en iyi nerelerde yapılır?

Nevşehir’de piknik en iyi nerelerde yapılır?

Açıkhava etkinlikleri rahatlama ve huzur demek, piknikleri sevmemizin en büyük nedeni de budur. İdeal bir piknik için de güzel bir yer seçimi önemlidir. Biz de sizlere Nevşehir’de piknik yapılabilecek en iyi yerleri derledik;
Göreme Vadisi: :İl merkezine 14 km uzaklıkta, kuşların ve kelebeklerin arasında piknik yapma fırsatı sunuyor. Bölgenin en dikkat çeken yerlerinden olan Göreme Vadisi’de kültürel miraslarımızı da görme şansı elde edebilirsiniz.

Kadirah Deresi: Narköy sınırları içinde bulunan mesire yeri çok sayıda çağlayanı ve jeolojik yapısı ile oldukça ilgi görmektedir. Doğal güzelliği olağanüstü olan bir mesire ve dinlenme yeridir.

Gülşehir Karayolları Dinlenme Parkı: Kızılırmak nehri kenarında, piknik ve mesire yeri olarak alt yapısı ve çevre düzenlemesi, günü birlik kullanıma açık bir mesire yeridir.

Ballıkaya: Göre kasabasının güneyinde yer alan Ballıkaya dinlenme alanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup sergilediği manzara ile sıklıkla tercih edilen mesire yerlerindendir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir