Muhteşem 7 dağ zirvesi!

Muhteşem 7 dağ zirvesi!

30 yılını dünyanın ücra köşeleri hakkında yazılar yazarak ve fotoğraflar çekerek geçiren maceraperest Steve Casimiro, Kendi websitesi Adventure Journal‘da bu deneyimlerini paylaştı. Ve mutlaka görmeniz gereken 7 dağ zirvesini sıraladı.
1. Mirador Condor, Şili
İkonik Torres del Paine doğal parkı dünyanın en sert iklimlerinden birine sahip olan Patagonya’da bulunuyor. Yaklaşık 40 dakikalık yürüyüşle ulaşacağınız Mirador Condor ise Pehoé Gölü’nün harika manzara sizleri bekliyor.
2. Tre Cime di Lavaredo Bölgesi, İtalya
Tre Cime di Lavaredo bölgesi, Kuzey İtalya’daki Dolomite Dağları’nda bulunuyor ayrıca Almanca Drei Zinnen olarak adlandırılan üç zirveye sahip; Cima Piccola, Cima Grande ve Cima Ovest.
3. Denali, Alaska
Denali, Kuzey Amerika’nın en yüksek noktası 6,195 metre uzunlukta bulunmasına rağmen arabayla ulaşılabilir konumda. Wonder Gölü’ndeki Reflection Göleti ,denali Parkı’na yaklaşık 135 kilometre uzaklıkta. Ve ışıkta etkileyici bir aynaya dönüşüyor.
4. Shasta Dağı, Kaliforniya
Kaliforniya’nın kuzeyinde gittiğinizde Shasta Dağını her noktadan görebilir, en güzel manzarasını batı açısında seyredebilirsiniz.
5. Mont Blanc, Fransa
Kış sporlarının en gözde merkezlerinden ve dağcılığın ortaya çıktığı yer olan Mont Blanc, pek çok ressam ve şaire de ilham kaynağı oldu.
6. Angels Landing, Utah
Zion Ulusal Parkı, Utah’ın güneybatısında yer alıyor ve özellikle Angels Landing tepesinden harika bir manzara sunuyor.
7. Aoraki/Cook Dağı, Yeni Zelanda
Yeni Zelanda’nın en yüksek noktası olan Aoraki’de hangi açıyı seçerseniz seçin nefes kesen manzaralarla karşılaşacaksınız.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir