Müslüman lolita modasından haberiniz var mı?

Müslüman lolita modasından haberiniz var mı?

Japon lolita modasının Müslüman fanları, bu modaya uyarak, yeni bir stil yarattı. Japonların Lolita trendini takip eden kızlar Victorian ya da Rococo stillerinde daha modern elbiseler giyiyor, bunları kostüm haline getirmek için çeşitli aksesuarlar takıyorlar.
musluman_lolita_modasindan_haberiniz_var_mi
Müslüman kızlar, tıpkı Japon lolitalarının tarzı olan hanım hanımcık kıyafetleri son dönemde kendi başörtüleri ile kombinliyorlar. Türbanlarını kıyafetlerine uyumlu renklerden seçiyor ve fiyonk, boncuk gibi aksesuarlarla tamamlıyorlar. Lolita trendinin en net anlamı; modern Kraliçe Victoria Çağı kıyafetleri ve çok sayıda sevimli aksesuar. Noor ve Alyssa isimli iki şeker Müslüman lolita da bu modanın öncü isimlerinden.
musluman_lolita_modasi_2
Bu modanın ”lolita” diye isimlendirilen takipçileri farklı etkinliklerde bir araya geliyor ve birlikte vakit geçirip birbirlerinin kıyafetlerine beğenilerini belirtiyorlar. Animeler gibi takma kirpikler takarak iri gözlere sahip oluyor, onlar gibi şeker kız pozları veriyorlar. Gösterişli ve tarz sahibi olmalarına rağmen dini kuralların dışına da çıkmıyorlar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir